nediyolar.com
Ana Sayfa PARA YAM Token sıfıra düşünce, yatırımcılarının canı çok yandı !

YAM Token sıfıra düşünce, yatırımcılarının canı çok yandı !

Deneysel bir DeFi (merkeziyetsiz finansman) protokolü olan Yam Finance, bir yeniden ödeme hatasının keşfedilmesinden sonra sıfıra düştü. Compound, Yearn Finance ve Balancer kısa bir süre sonra düştü.

Piyasa yatırımcıları tarihi bir durumla karşılaştı ve kripto piyasasının yükselen yıldızı DeFi alanına yeni giren YAM Finance Tokenlarının 13 Ağustos’ta çok kısa bir süre içerisinde fiyatının sıfırlanmasını gördü. DeFi sektörünün diğer oyuncularından Compound, Yearn Finance ve Balancer da fiyat düşüşlerine maruz kaldı.

The price chart of Compound

Küresel pazardaki en büyük ikinci DeFi protokolü olan Compound’un piyasa değerinin yaklaşık 100 milyon USD’ye düştüğü görüldü. Geçtiğimiz haftalarda güçlü bir ivme kaydeden Yearn ve Balancer da sırasıyla %7 ve % 13’lük düşüş kaydettiler.

Yam Protokolü, Yearn Finance’ten sonra tamemen bağımsız ikinci DeFi projesi olarak DeFi alanında parladı. Elinde Yam Token bulunduranların merkeziyetsiz bir yönetişim modeli uygulayarak protokolü yönetmesine izin veriliyordu. Ancak 13 Ağustos’ta Yam kurucu ortağı Brock Elmore, protokolde hata olduğunu duyurdu. Yam’ın geri ödemeli tedarik özelliğindeki hata, protokolün yönetim sistemini adeta sakatladı.

Yam geliştiricileri resmi bir twitle şunları yazdılar:

“13 Ağustos Perşembe günü saat 07: 00’de UTC’den kısa bir süre sonra, bir yönetişim önerisi sunduk ve bunu yürürlüğe koymak için yeterli oy olduğuna inandığımız bir oylama yaptık. Bundan kısa bir süre sonra, güvenlik uzmanlarının yardımıyla, yeniden bağlanan hatanın yönetişim modülüyle etkileşime gireceği ve bu teklifin başarılı olmasını önleyeceği sonucuna vardık. “

Elmore daha sonraki bir tweet’inde, topluluktan gelen “çılgın” destek için minnettar olduğunu vurguladı. Dedi ki:

„Üzgünüm. başarısız oldum. Bugünkü çılgın destek için herkese teşekkür ederim. Üzüntüden adeta hastalandım ”

Yam neden düştü ve büyük DeFi tokenleri neden art arda düştü?

Merkezi olmayan yapısı nedeniyle, Yam ilk piyasaya sürüldüğünde, kullanıcıların Yam kazanmak için çeşitli kripto para birimlerini paylaşmalarına izin verdi. Stake etme modeli, Yam protokolünün Yam belirteçlerini şeffaf bir şekilde dağıtmasını sağladı.

Dağıtım modeli benzersiz ve popülerdi ve BitMEX CEO’su Arthur Hayes gibi endüstri yöneticilerinin dikkatini çekti. 24 saat içinde, Yam protokolünde yaklaşık 500 milyon dolarlık sermaye kilitlendi.

Başlangıçta Yam, Compound, Aave’s LEND, Chainlink’s LINK, Wrapped ETH (WETH), YFI, Synthetix (SNX), Maker (MKR) ve Uniswap V2 LP tokenleri için stake havuzları açtı. Yam stake havuzlarında kullanılan Tokenların çoğu, hatadan sonra çöktü.

Article source: https://cointelegraph.com/news/yam-token-holders-burnt-the-hardest-after-price-plunges-to-zero

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments