nediyolar.com
Ana Sayfa PARA Şirketinizle Sosyal Medyadan Para Kazanın !

Şirketinizle Sosyal Medyadan Para Kazanın !

Sosyal Medyadan Para Kazanma Yöntemi

sosyal medya

Pek çoğumuzun hayatında, öncelikler arasında yer alan sosyal medya gerçeği tartışılmaz bir şekilde açık ara önde gidiyor. Facebook, instagram, twitter, pinterest, reddit ve benzeri platformlar günlük yaşantımızın en önemli parçaları haline geldiler.Son yıllarda teknoloji ve internet sayesinde birçok iletişim kanalları ortaya çıktı. Sosyal medya ise bu iletişim kanalları denilince ilk akla gelenlerden. Dünya da insanların neredeyse tamamını kapsayan sosyal medya kullanımında insanların bir veya birden fazla açtığı hesaplar da bu yoğunluğu fazlasıyla gösteriyor. Bu açılan hesaplardan birçok fotoğraf, video ve yazı paylaşımları yapılıyor, insanlar birbirlerinin hesaplarını takip ediyor, eğlenmek, haber almak veya vakit geçirmek içinde kullanılıyor.

İnsanlar bu denli sosyal medyayı kullandığında da rakamlar ne kadar fazla olursa reklam pazarları da bir o kadar artış gösteriyor. Durum böyle olduğunda da markalar reklamları artırıyor ve reklam pazarı yükseliyor. Bu durumda reklam alan kullanıcılarında işi düzgün yürütebilmeleri için tamda burada sosyal medya yönetimi devreye giriyor.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetiminde öncelikli adım hedef kitlenin belirlenmesidir. Kitleyi belirlerken bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Bu kriterler; ürününüz ve verdiğiniz hizmetin gelir grubu, istenilen yaş ortalaması, yaşanılan coğrafya gibi kriterlerden seçiminizi yaparak hangi bireylere ulaşmasını istediğinizi planlayabilirsiniz. Hedef kitlenizi belirlediğinizde hem doğru kişilere hem de gerekli seviyeye ulaşmış olacaksınız.

İçerik Yönetimi

Hedef kitlenizi belirledikten sonra yapmanız gereken paylaşım yapacağınız içeriklerin yönetimidir. Paylaşım yaptığınız içeriklerin hangi amaca hizmet edeceğini hangi türde ve hangi konuda yapmanız gerektiğine de karar verdikten sonra bu paylaşımların zamanlamasını ayarlamanız gerekecektir. Zamanlama konusunda kaç günde bir veya bir günde birden fazlamı olacağına karar vermeniz gerekir. Bu sayede ne gereğinden fazla paylaşım yapıp hedeflediğiniz kitleyi paylaşımlarınızla boğmuş olursunuz ne de az paylaşım yaparak kitleniz elinizden gitmesine izin vermiş olursunuz.

Rakip Analizi

Bir sonraki atmanız gereken adım rakip markalar için yapacağınız analizlerdir.Rakip markalarınız ne türde paylaşımlar yapıyor, yapılan paylaşımlar ürün ve hizmet odaklı mı, ne tür bir iletişim yolu kullanıyorlar, paylaşım zamanlamaları nasıl, yaptıkları paylaşımlardaki yorumlara cevap veriyorlar mı, veriyorlarsa da ne sıklıkla geri dönüş sağlıyorlar gibi konularda analizleri ve araştırmanızı yaparak hem eksik yönünüz varsa bunu giderebilirsiniz, hem de rakibinizi daha iyi tanımış olursunuz.

Kurumsal iletişim diliniz

Atacağınız bir sonraki adım ise yaptığınız paylaşımlara yapılan yorumlar ve geri dönüşler konusunda izlemeniz gereken yol olacaktır. Öncelikle yapılacak yorumlara ne sıklıkla cevap verdiğiniz, hangi üslubu kullandığınız kitlenizle aranızdaki ilişki için çok önemli bir etkendir. Ticari konudaki itibarınızı zedeleyecek veya sizi herhangi bir soruna sokacak üsluptan ve cevaplardan kaçınmanız gerekmektedir. Bu sizi değerli bir marka yapma konusundaki etkenlerden biridir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments