nediyolar.com
Ana Sayfa TEKNOLOJİ Kamera Karşılaştırması: Google Pixel 4A vs Samsung Galaxy Note Ultra 20 5G

Kamera Karşılaştırması: Google Pixel 4A vs Samsung Galaxy Note Ultra 20 5G

Google Samsung’a karşı.. işte muhteşem kamera kıyaslaması !

Not: Bunlar, gün ışığında aynı koşullar altında veya evde biraz düşük ışıkta otomatik modda basit anlık çekimlerdir. Kasıtlı olarak biraz daha renkli motifler seçildi, çünkü Google Pixel 4a ve Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G arasındaki çok net farkların ne olduğu daha iyi belirginleşiyor. Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G’nin özellikle ultra geniş ve yakınlaştırma özellikli video çekim imkanı Samsung’a büyük avantajlar sağlıyor.

google pixel vs samsung galaxy note 20

Karşılaştırma Fotoğrafları

Google Pixel 4a burada daha doğal renklere ve daha fazla ayrıntıya sahipken, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G biraz daha parlak ve daha fazla kontrasta sahip. Çarpıcı olan, çiçeğin sol tarafında biraz kusurlu görünen agresif bokeh etkisi, bir AI hatası gibi görünüyor. Temel olarak, Pixel 4a’nın daha doğal resmi burada daha çekici duruyor !

Burada fark çok daha net hale geliyor. Google Pixel 4a’nın görüntüsü hala çok doğalken, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G’nin renkleri çok fazla parlak. Yeşilin rengi önemli ölçüde değişti ve çiçeklerin doygunluğu çok yüksek, dikkat dağıtıcı boyutta !

Benzer bir sorun burada da bulunuyor. Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G, Google Pixel 4a’da daha net görülebilen, görüntüyü gereksiz yere parlaklaştırıyor, alan derinliği ile biraz abartıyor ve bazen de renklerin güçlü işlenmesi nedeniyle ayrıntıları kaybediyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G’nin yeşili ve sarısı neredeyse her şeye yansıtılıyor. Odun, kuru yapraklar, aslında kırmızı domates. Google Pixel 4, buradaki renkleri gerçekten mükemmel bir şekilde yakalar ve örneğin domateslerin üzerindeki küçük noktalara bakarsanız önemli ölçüde daha fazla ayrıntıyı koruyor. Ek olarak, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G odaklanmış orta domatesi çevresinden o kadar izole ediyor ki, aşağı yukarı benzer bir düzlemde bulunan diğer iki domates gereksiz yere bulanıklaşıyor.

Özet olarak;

Her iki akıllı telefonu farklı nedenlerden dolayı gerçekten beğeniyi hakediyor, ancak Google Pixel 4a, Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G’yi tamamen süpürüyor. Sorun, Samsung’un kötü kameralarla yapılması değil. Sorun daha çok Samsung’un bunu kötü bir şekilde optimize etmesi veya hiç düzeltmemesidir, çünkü sahte renkler, çok yüksek kontrast, detay kaybına kadar parlaklık, bulanıklık, bazen aşırı bokeh gibi sorunların çoğu yıllardır neredeyse hiç değişmeyen şeylerdir. Hatta 108 MP kamera da yardımcı olmuyor. Bu arada, Google Pixel 4 normal bir kamera ile birlikte geliyor ve o kadar iyi optimize edilmiş ki, çok daha düşük bütçeyle, mükemmel bir ürün almış oluyorsunuz. Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G’nin üretkenliği, güzel ekranı ve birinci sınıf tasarımı öne çıkarken, performans, ürün kalitesi ve fiyatıyla Google büyük fark atıyor .

kaynak: mobilegeeks.de

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments