nediyolar.com
Ana Sayfa SİNEMA Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Netflix Dizisi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Netflix Dizisi

Netfilix, pandemi döneminde popülaritesini çok daha arttırdı ve farklı bir dijital TV deneyimi sunarak insanlara istediklerini, istedikleri zaman, istedikleri yerden izleyebilme fırsatı sunuyor. Sosyal medyada sürekli gündem olan Netflixten sizin için mutlaka izlemeniz gereken 10 Netflix dizisi öneriyoruz.

Black Mirror: Uzun süredir en çok gündem olan dizilerden biridir. Modern toplumun içindeki bireyin sorunlarına eğilen dizi, yeni teknolojilerin getirdiklerini, mevcut dünya düzenindeki siyaset, sanat, medya, bürokrasi ilişkilerine eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Bilim kurgu öğeleri her bölümde geleceğin teknolojilerinden haber veriyor. Her bölümde farklı oyuncu kadrosu, farklı mekân, zaman ve gerçeklik algısı taşıyor. Hepsi de günümüz dünyasının arka planından izler taşıyor. Mesela “Böcek” adlı 3. Sezon 5. Bölüm tam da bunlardan birisi.

Marco Polo: Ünlü Venedik gezgininin hayatını ekranlara getiren dizi, 13. Yüzyıl Çin’inde geçiyor. Hükümdar Kubilay Han. Kahramanımız bilmediği bir coğrafyada siyasi hesaplaşmaların tam ortasında kalıyor. İmparatorluğu korumaya çalışıyor. Yapım, Kazakistan, Malezya ve İtalya’da çekilmiştir.

Kalifat: Yakın zamandaki en büyük terör örgütlerinden birisi olan IŞİD’i konu alan bir dizidir. İsveç’te hayat süren lise çağlarındaki Müslüman kızların nasıl kandırılarak örgüte katıldıklarını, neler vaat edildiğini ve aslında Suriye’ye getirilip örgüte katıldıktan sonra hiç de anlatıldığı gibi olmadığını gözler önüne seriyorlar. Türkiye de bir geçiş güzergahı olarak dizide yer alıyor.

Broklyn Nine-Nine: Eğer tercihinizi komedi bir diziden yana kullanmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Bir polis ofisindeki polislerin olayları çözmeye çalışmaları ve büroda yaşananlar eğlenceli bir şekilde yansıtılıyor.

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Netflix Dizisi nden biri de The Umbbrella Academy: 1989 yılında aynı gün dünyanın farklı yerlerinde, daha önce hamile olmayan kadınlar aynı anda doğum yapıyor ve bunların 7 tanesini bir bilim insanı evlat edinerek yetiştiriyor. Bu 7 çocuğun her birisinin olağanüstü yetenekleri bulunuyor ve kıyameti engellemek için eğitiliyorlar. Bu sırada da esrarengiz maceralar yaşıyorlar.

Anne With an “E”: Kanada yapımı bir dizi. Aynı zamanda kitaptan uyarlanmış. Eğer ailecek ve dingin bir dizi izlemek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Zaten pek çok ödül alarak başarısını kanıtlamış bulunuyor. Ortaokul ve lise çağlarındaki çocuklar üzerinden dönem ve insan psikolojisine yöneliyor. Yetiştirme yurdundan bir çiftçi ailenin yanına gelerek oradaki herkesin hyatına sihirli bir dokunuş yapan kahramanımızla birlikte dönemin toplumsal anlayışlarına temas ediliyor.

Breaking Bad: Bugüne kadar bütün puanlamalarda en çok izlenen dizlerden birisi olmayı başaran Breaking Bad’de ailesini geçindirebilmek için ek olarak araba yıkama firmasında çalışan bir eğitmenin başrol oyunculuğuyla ilerliyor. Dizide bir kişinin kendisi ve ailesi için ne kadar ve ne derece kirli işlere bulaşabileceği anlatılıyor.

Sherlock: Kitabı ve filmi ile geniş bir hayran kitlesine ulaşan dedektif Sherlock bu sefer dizi olarak karşımızda ve en kaliteli yapımlardan birisi konumunda.

Narcos: Ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatından uyarlanan dizi, uyuşturucu kaçakçıları ve kolluk kuvvetleri arasındaki amasız mücadeleye yoğunlaşıyor.

Dark: Beyin yakan dizi olarak adlandırılabilir. Winden Kasabası sakinlerinin geçmiş ile gelecek arasında yapılan yolculukları gizemli olaylara neden oluyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments