nediyolar.com
Ana Sayfa HABER Çinli Bilim İnsanı: Covid-19 İnsan Yapımı, Kanıtlayacağım

Çinli Bilim İnsanı: Covid-19 İnsan Yapımı, Kanıtlayacağım

Koronavirüs hakkında ilk günden bu yana çok farklı söylentiler var. Komple teorileri üretiliyor. Son olarak bir bilim insanı tarafından dikkat çekici açıklamalar yapıldı. Dünya genelinde Covid-19’a bağlı olarak gerçekleşen ölüm sayısı 1 milyona yaklaştı ve Çin’den ABD’ye kaçmak zorunda kalan Çinli virolog Dr. Li Meng Yan Pekin hükümetinin koronavirüsü (Covid-19) örtbas ettiği ve bu Covid-19 un insan yapımı olduğu iddialarında bulundu.

Li Meng Yan Hong Konglu bir bilim insanı ve ABD’nin Fox News kanalına açıklamalarda bulundu. Ülkesinden kaçmak zorunda kaldığını itiraf etti. Li Meng Yan Çin hükümetinin virüse dair kendisine ait verileri sildiğini iddia ederek bunları kanıtlamak için bilimsel veriler de ortaya koyacağını açıkladı.

Covid-19 Genom Dizisinde İnsan İzleri Olduğunu Belirtti

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı zamanlarda Hong Kong Halk Sağlığı Okulu’nda görevli olan virolog Dr. Li Meng Yan uzun süredir tüm dünya medyasında yer alan ve Covid-19’un Wuhan kendindeki bir hayvan pazarında ortaya çıktığına dair iddianın yalan olduğunu savundu. Yan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Virüs doğada, yani Wuhan’daki hayvan pazarında ortaya çıkmadı. Bu bir aldatmacadan ibaret. Genom dizisinde insan parmağı var gibi duruyor. Buna dayanarak bütün bu olanları ve ortaya çıkışını da tanımlamak mümkün. Bu bir kanıt ve bu kanıtı, insanlara bunun neden Çin’deki laboratuvardan geldiğini anlatacağım. Neden yapanların bizzat kendileri olduğunu anlatmak için kullanacağım. Verileri çok sade şekilde anlatacağım ve biyoloji bilginiz olmasa dahi açıkladıklarımı anlayabileceksiniz.”

Dr. Li Meng Yan salgın hastalıkları araştırma ekibinde yer alıyordu ve salgının ilk görüldüğü Aralık 2019’da Wuhan’a giden ilk ekipte yer alıyordu. Dolayısıyla virüsün insandan insana bulaştığı yönündeki bulgulara da ilk ulaşanlardan birisi. Fakat bilim insanı bu bilginin çok öneli olduğunu ve Çin Komünist Partisi yetkilileri ve kendi amirlerince de saklanmaya çalışıldığını belirtti.

Li Meng Yan yaşadıklarından sonra Hong Kong’dan ayrılarak ABD’ye gittiğini de belirtti. Bu kaçışın virüsü dünyaya duyurabilmek amacıyla gerçekleştirilmiş olduğunu ifade etti.

Bir Süredir ABD’de Gizleniyor

Bilim insanı Li Meng Yan tarafından yapılan bu açıklamalar gerek ABD kamuoyunda gerekse dünya kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Dr. Yan uzun süredir ABD’de yer alıyor ve Çin hükümeti tarafından arandığını, tehlikede olduğunu, Çin hükümetinin koronavirüs ile ilgili gerçeklerin ortaya çıkmasını istemediğini sözlerine ekliyor. Bilim insanı güvenlik gerekçesiyle kamuoyuna açıklanmayan ve kimsenin bilmediği bir yerde gizlenmeyi sürdürüyor.

Hong Konglu bilim insanı tarafından yapılan açıklamalar uzun süredir tüm dünyanın bir numaralı gündemi olan koronavirüs konusunda yeni bir polemiğe neden oldu. Fakat bu sefer bir bilim insanı tarafından, yakında açıklayacağını söylediği bilimsel veriler ışığında söylendiği için farklı bir konumda yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments