nediyolar.com
Ana Sayfa SAĞLIK Kore Cam Cilt Bakımı Püf Noktaları

Kore Cam Cilt Bakımı Püf Noktaları

Cam Cilt Bakımı; Kore kültürüne, yaşamına ve Korelilere karşı toplum olarak ayrı bir ilgimiz var. Sunun son örneklerini Kore dizi ve filmlerinde görüyoruz. Son yıllarda ülkemizde Kore dizilerine, filmlerine ayrı bir hayranlık oluşmuş durumda ve Koreli kadınların muhteşem ciltleri dikkatlerden kaçmıyor. Üstelik sadece birkaçında değil, ekseriyetinin cildi eşsiz bir parlaklıkta ve pürüzsüzlükte oluyor. Elbette bunun bir sırrı var.

Öncelikle Koreli kadınlar küçük yaşlardan itibaren ciltlerini önemsiyor, çok değer veriyorlar. Bunun için makyaja değil de düzenli olarak uyguladıkları cilt bakımı rutinlerine odaklanıyorlar. Uyguladıkları glass skin yani cam cilt bakımı ile ciltlerine her zaman inanılmaz bir parlaklık ve pürüzsüzlük kazandırıyorlar. Pek ama nasıl?

Adım Adım Cam Cilt Bakımı

Cam cilt bakımı pek çok detaya sahip; fakat çok da zor şeyler değil.

  • Cildi temizleme: Cam cilt rutininin en temel noktası makyajsız dahi olsanız cildinizi tamamen arındıran bir temizlikle başlıyor. Elinizde bulunan en yoğun cilt temizleyici ürünle 4-5 dakika yüzünüzü ovuşturarak makyaj kalıntılarından, yağlardan tamamen arındırıyorsunuz. Yüzünüze sürdüğünüz ürünü bol su ile yıkıyor ve temiz bir havlu ile tampon hareketleri eşliğinde kuruluyorsunuz.
  • Gözenek temizliği: Gözeneklerin büyümesi içerisinde kir ve başka şeylerin birikmesini kolaylaştırıyor. Bunun farkında olan Koreli kadınlar gözeneklerin küçük ve temiz olmasına azami dikkat ediyorlar. Bunun için cildinizi ölü derilerden arındırmanız gerekecek ve bir scrub ya da içinde hafif tanecikleri olan bir peelinge gereksinim duyacaksınız. Yüzünüzü çizmeyecek ve tahrişe neden olmayacak ürünlerle gözeneklerinizi temizleyebilir, küçülmelerini sağlayabilirsiniz.
  • Tonik: Kore cilt bakım uygulaması için son derece başarılı bir toniğe ihtiyacınız var. Pamuk yardımıyla cildinizi incitmeden yüzünüzdeki bütün birikmiş kirleri tonik sayesinde yok edebilirsiniz.
  • Maske: Nemlendiren ve yumuşatan bir maske kullanmak bakım esnasında cildinizi devamında yapacağınız uygulamalara hazır hale getirecektir. Seçeceğiniz maskede en çok dikkat etmeniz gereken nokta fazlaca ıslak olan ve bol malzeme içeren maskelerden yana tercinizi kullanmaktır.
  • Essence: Bu ürün Kore merkezli bir cilt bakım adımı. Cilt üzerinde tamamen emilmesine dikkat etmeniz gerekir.
  • Serum: Serumu cildinize uygularken masaj yapmalısınız ve tamamen emilmesine dikkat etmelisiniz. Koreli kadınlar bunun için masaj aletlerinden de destek alıyorlar. Bunu sürekli hale getirerek makyajsız dahi harika bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması: Sıkılaşan ciltte makyaj çok daha güzel durur. Bu yüzden cildinizi matlaştıracak, mümkünse jel yapıdaki ürünler tercihiniz olmalı.
  • Göz çevresi kremleri: Göz çevresindeki torba ve morarmaları kaldırmak için mutlaka göz çevresi kremlerini, hatta metal bilyelileri tercih etmelisiniz.
  • Nemlendirme: Cilt tipiniz ne olursa olsun nemlendirmek büyük fayda sağlar. Parlaklığını arttırır, gerilmeleri yok eder.

Güneş Koruyuculardan Destek Alın

Kore cilt bakım uygulamalarında eğer cilt bakımınızı gündüz yapıyorsanız güneş koruyuculardan destek almalısınız. Özellikle beyaz bir tene sahipseniz mutlaka güneş koruyucuları gündüz kullanmalı, akşamları da gece kremi ile desteklemelisiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments