nediyolar.com
Ana Sayfa İŞ FİKİRLERİ Dünyanın En Zengin İş İnsanlarının İlk Meslekleri

Dünyanın En Zengin İş İnsanlarının İlk Meslekleri

Bugün sosyal medyada, haber kanallarında, gazetelerde ve medyanın diğer kanallarında dünyanın en zengin insanlarını fazlaca görüyoruz. Servetleri ellerinde tuttuklarına, adeta hayallerimizdeki hayatı yaşadıklarına şahit oluyoruz. Buz yazımızda sıfırdan zengin olmuş milyarderleri ele alacağız. Yeni bu kişiler, kendi imkanlarıyla şu an bulundukları makamlara gelmişler. Varlıklarını kendi imkanlarıyla elde etmişler. Hayatlarını ilk başlarda şimdikinden çok farklı mesleklerde geçirmişler. Girişimcilikleri nedeniyle ise dünyanın en zengin insanları arasına girebilmişler. Hepsinin ortak noktası ise hangi işi yaparlarsa yapsınlar işlerine duydukları tutku ve adanmışlıkla hayatlarına odaklanmışlar.

Dünyanın En Zengin Milyarderleri ve İlk Meslekleri

  1. Michael Dell: Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birisi olan Dell, 12 yaşında bir Çin restoranında bulaşıkçı olarak çalışmaya başlamış. Ardından komiliğe ve restoran şefliğine yükselmiş. Daha sonra Meksika restoranında çalışmış. Buradan sonra Houston Post gazetesi aboneliği satmış. Eski bilgisayarları tamir edip kapı kapı satmaya çalışmış. Bugün ise 30,8 milyar doların ve dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden birisi.
  2. Steve Jobs: Jobs lisede iken Hewlett Packard (HP)’de yaz stajını yapmış. Burada Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak ile tanışmış. Ardından dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisini kurmuş. Kurduğu animasyon şirketi Pixar’ı da daha sonra Walt Disney’e satarak bugün 11 milyar dolarlık bir servetin sahibi olmuş.
  3. Elon Musk: bugün 93,5 milyar dolarlık bir servetin sahibi olan Elon Musk, teknoloji ve bilim dünyasında adından fazlaca söz ettiriyor. Musk, Kanada’ya ilk taşındığında oldukça farklı işlerde çalışmış. İlk işi ise saati 18 dolara çalıştığı kalorifer kazanı temizlikçiliği.
  4. Jeff Bezos: Bugün 185 milyar dolarlık bir servetin sahibi olan, Amazon’un CEO’su Jeff Bezos hayatına ilk olarak Mc-Donald’ta başlamış. Hem kasa bölümünde hem de ızgara alanında çalışmış. Bir ürüne zarar vermeden müşteriye en hızlı şekilde ulaştırmayı, burada öğrendiğini belirtiyor.
  5. Kevin Plank: Bugün Under Armour adlı spor aksesuarları üreten şirketin sahibi olan Plank, ilk olarak çim biçerek iş hayatına atılmış. Bahçe başına 15-30 dolar ücret aldığını belirtiyor. Çim biçiciliğinden sonra bileklik, kolye tarzı şeyler de satmış. Ardından da spor malzemeleri işine girerek kısa sürede 1,8 milyar dolarlık servete ulaşmış.
  6. Giorgio Armani: Tıp eğitimi almak isteyen, fakat dersleri kötü olduğu için askere gitmek zorunda kalan Armani, daha sonra Milano’da bir giyim mağazasında fotografçı asistanı olarak işe girmiş. Kısa sürede mağazanın tasarım ve stil bölümüne yükselmeyi başarmış. Buradan da dünyanın en lüks giyim markalarından birisinin sahibi olup bugün 8 milyar dolarlık bir servete ulaşmış.
  7. Michael Bloomberg: New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg fakir bir aile çocuğu olmasına karşın John Hopkins Üniversitesi’nde okumayı başarmış. Üniversite okuduğu sırada okulun otopark görevlisi olarak çalışmış. Ardından Wall Street’te çalışmaya başlamış ve veri güvenliği konusunda bir devrim yaratarak bugün 48,2 milyar dolar ile dünyanın en zengin insanlarından birisi olmuş.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments