nediyolar.com
Ana Sayfa ARABA TÜVTÜRK Randevu Ücreti Uyarısında Bulundu

TÜVTÜRK Randevu Ücreti Uyarısında Bulundu

 Son günlerde bazı internet sitelerinde ve çağrı merkezlerinde TÜVTÜRK randevuları üzerine haberler çıkıyor. TÜVTÜRK bunun üzerine bir açıklamada bulunarak ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep eden kişilere karşı uyarıda bulundu. TÜVTÜRK yaptığı açıklamada; Son günlerde kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla farklı kişilerin ve kurumların ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talebinde bulunulduğunu öğreniyoruz. Araç muayene hizmeti randevuları www.yuvturk.com.tr internet sitemizde, 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimiz ve e-devlet üzerinden bütün araç sahiplerine ücretsiz olarak sağlanmaktadır, sözlerine yer verildi.

Sahte Site ve Çağrı Merkezlerine Dikkat

TÜVTÜRK tüketicilere randevu için herhangi bir ücret talebinin olmayacağını, bu yönde bir habere rastlarlar ise ya da çağrı merkezinden randevu ücreti talep edilirse buna itibar edilmemesi gerektiğini duyurdu. Vatandaşlara www.tuvturk.com.tr web sitesi üzerinden hizmet ve randevu verdiklerini bildirerek uyarı yaptı. Son dönemde özellikle para söz konusu olduğunda ya da kişisel bilgiler söz konusu olduğunda sahte web siteleri kurma oldukça yaygınlaştı. Dolandırıcılar herhangi bir banka hesabınıza dahi gireceğinizde aslının aynısı bir site tasarlıyorlar ve siz hiç farkında olmadan yanlış siteye girip bilgilerinizi veriyorsunuz. Telefonunuza kod gelmedi, işleminiz gerçekleştirilemiyor vs. denilirken o esnada hesaplarınız boşaltılabiliyor.

TÜVTÜRK randevu ücretleri konusunda vatandaşları uyararak böyle bir ücret taleplerinin olmadığını belirtiyorlar. Gerek araç muayene randevusunda gerekse bankacılık işlemlerinde internet büyük kolaylık sağlıyor; fakat doğru siteye girdiğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri almanız icap ediyor.

TÜVTÜRK yine çağrı merkezi numaraları üzerinden de dolandırıcılık yapıldığına dikkat çekerek 0 850 222 88 88 numaralı hattın kendilerine ait olduğunu, bunun dışında bir çağrı merkezi numarasının kendileriyle alakasının olmadığını ve yine buradan alınacak randevularda da ücret talebinin olmayacağını açıklıyor.

Son dönemde özellikle banka, Telekom, telekomünikasyon, kamu kurumu adına arıyormuş gibi yapan çağrı numaraları dolandırıcıların en büyük gözdesi. Burada kimi zaman hesap bilgileri kimi zamansa bağış adı altında paralar talep ediliyor. TÜVTÜRK bu konuda uyararak çağrı merkezi numaralarını belirtiyor ve buradan randevu için herhangi bir ücret talebinin olmayacağını belirtiyor.

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevu Alma Ücretsizdir

TÜVTÜRK ayrıca hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağlarının, iş birliklerinin olmadığı uyarısında bulunarak “Araç sahiplerini bu çağrı merkezleri ve internet siteleri ile uyarmak, randevularını çağrı merkezimiz ve internet sitemiz üzerinden ücretsiz alabileceklerini hatırlatmak isteriz.” Sözlerine yer verildi.

TÜVTÜRK açıklamalarında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde, araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş olduğu, kurum adını kullanarak yasa dışı, yanıltıcı faaliyetlerde bulunanlara karşı da yasal mücadeleye devam edecekleri uyarısında bulundu. Sonuç olarak araç muayene randevu alma işlemleri ücretsizdir ve aksi yöndeki söylemler dolandırıcılıktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments