nediyolar.com
Ana Sayfa TEKNOLOJİ Kitapseverler İçin Kullanışlı Mobil Uygulamalar

Kitapseverler İçin Kullanışlı Mobil Uygulamalar

Teknoloji hayatın her alanında büyük değişimlere neden oluyor. Özellikle taşınabilir akıllı cihazlar için geliştirilen mobil uygulamalar günlük yaşantımızdaki pek çok alışkanlığımızın değişmesine yol açıyor. Artık pek çok şeyi telefonlarımızdan yapıyoruz. Kimi zaman bilgisayarları kullansak da daha çok akıllı telefonlarımızı kullanıyoruz.

Elbette bu kadar değişiklikten edebiyatın etkilenmemesi düşünülemez. Bir kitabın elle kopya edilmesiyle başlayan süreç, bugün e-kitap evresine kadar gelmiştir. Tabi ki bu pek çok alanda tasarruf yapmaya imkân veriyor. Kitapları çok daha ulaşılabilir hale getiriyor. Üstelik bugün geliştirilen mobil uygulama türleri sadece kitap uygulaması da değil. Kitap takası ve daha başka imkânlar da veren uygulamalar mevcut. Biz de siz kitapseverler için bir araştırma yaptık ve hoşunuza gideceğini düşündüğümüz uygulamaları derledik.

Kitapseverlerin En Çok Tercih Ettiği Uygulamalar

  1. Audible

Amazon’un şirketlerinden birisi olan Audible, e-kitap okumaktan ziyadede sesli kitap satın alınıp dinleyebileceğiniz bir uygulama. Görme engelli kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği Audible, zamandan tasarruf yapmaya imkân veriyor. Farklı işlerinizi yaparken bir taraftan da kitapları dinleyebilme imkânı veriyor.

  • Bartme

Bu uygulama kitaplar dahil ikinci el eşyaların ömrünü uzatma üzerine işliyor. Kitap takas platformu olarak öne çıkıyor. Kayıt olduktan sonra ürününüzü sisteme yüklüyorsunuz ve size bir fiyat veriliyor. Barty adlı sanal para ile verilen bu değer sayesinde ürününüzü başkalarına gönderebiliyorsunuz. Kazandığınız Barty’lerle de ürün havuzundan istediğiniz ürünleri satın alabiliyorsunuz. Geniş havuzda çok fazla kitap bulabiliyorsunuz.

  • Bluefire Reader

Bu uygulama kitapseverler için bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını bulma, not alma gibi çeşitli özellikler sunuyor. Okuduğunuz bir kitaptan alıntı yapıp sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşma imkanınızda bulunuyor.

  • Calibro

Yerli bir uygulama olan Calibro, çokça tercih edilen e-kitap okuma uygulamalarından birisidir. Pek çok kitap sitesiyle bağlantı mevcut kullanıcılar kitaplarını okuyup kütüphane haline getirebiliyorsunuz.

  • Googreads

Tam olarak kitapseverler için geliştirilen mobil uygulama konseptinde olan Goodreads, kitapkurtları için bir sosyal ağ özelliğinde. Kullanıcılar okudukları kitapları paylaşıp kitap hakkında yorumlar yapabiliyorlar. Birbirlerine önerebiliyorlar. 80 milyonun üzerinde kitap bulunuyor. Bu yönüyle dünyanın en büyük kitapsever sosyal ağı konumunda yer alıyor. Uygulama üzerinden okuduğunuz kitapları kaydedebiliyorsunuz. Bu da size bir çizelge imkânı sağlıyor.

  • Kütüphanem

Kitaplıklarımız bazen çok karışık olabiliyor. Kitaplığınızdaki bütün kitapları elektronik ortama kaydederek bu karmaşayı engelleyebilirsiniz. Kütüphanem uygulaması tam bunun için. Kitapyurdu Yayıncılık tarafından geliştirilen uygulamada kitaplarınızı grup halinde dahi kaydedebiliyorsunuz.

  • 1000Kitap

Uygulama belki de en çok kullanılanlardan birisi. Okuduğunuz kitapları listeleyebiliyor, kütüphane oluşturabiliyorsunuz. Hatta Okuduklarım, Okuyacaklarım gibi farklı listeler oluşturabiliyorsunuz. Okuduğunuz kitabı ne kadar sürede okuduğunuzu kaydedebiliyor, yorum yapabiliyor, alıntı paylaşabiliyor, başkalarının yorumlarını inceleyebiliyorsunuz. Merak ettiğiniz kitaplar hakkında rahatlıkla detaylara, alıntı cümlelerine ulaşabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments