nediyolar.com
Ana Sayfa SİNEMA Türkiye'de Hizmet Veren Dizi ve Film Platformları

Türkiye’de Hizmet Veren Dizi ve Film Platformları

Türkiye’de Hizmet Veren Dizi ve Film Platformları, İnternet ve teknoloji her geçen değişim yaşıyor. İnsanlar çok daha farklı alanlarda hizmet alabiliyor. Bunların başında da pek çok kişinin vazgeçilmezleri arasına girmiş olan online seyir imkânı sağlayan film ve dizi platformları geliyor. Eskiden CD, DVD gibi materyallerde izleyebildiğimiz filmler, diziler artık çeşitli online platformlarda çok daha kolay ulaşılabilir konumda yer alıyor.

Dijital film ve dizi platformları özellikle Covid-19 süreci ile çok daha fazla tercih edilir oldu. Dünyada en çok kar eden şirketler e-ticaret şirketleri ve online dizi film izleme platformları oldu. Tarihlerinin en abone sayılarına ulaştılar. Türkiye’de çoğu insan artık televizyon izlemeyi bırakmış durumda. Bu yüzden söz konusu platformların en çok aboneye Türkiye’de sahip olanlar dahi var. Sizin için Türkiye’de hizmet veren dizi platformları konusunda bir araştırma yaptık. Detaylarını derledik.

Türkiye’de Hizmet Veren Dizi ve Film Platformları

Türkiye’de en çok tercih edilen 5 dizi ve film platformu şöyle:

  1. BluTV: Yerli bir platform olan BluTV, 2015 yılından bu yana hizmet veriyor. Akıllı televizyonlar, mobil ve bilgisayar üzerinden erişilebiliyor. Tek abonelik sunuyor. Alef, Şahsiyet ve daha başka orijinal içerikleri dışında geniş bir dizi, film arşivini kullanıcılarıyla buluşturuyor. Aylık abonelik ücreti 22,90 TL.
  2. PuhuTV: Bir diğer yerli platform olan PuhuTV bilgisayar, mobil ve akıllı televizyonlardan erişilebiliyor. Tamamen ücretsiz. TV’de yayınlanan pek çok dizi hızlıca arşive eklenebiliyor. Henüz yabancı dizi arşivi yok ve film çeşitliliği sınırlı. Bir de reklam bulunuyor.
  3. Netflix: 1997 yılında kurulan Netflix son yıllarda popülaritesini arttırdı ve bugün dünyanın en çok aboneye sahi online dizi, film izleme platformu konumunda. 2016 yılından bu yana Türkiye’de ve gün geçtikçe orijinal yapımlarına Türk dizileri, filmleri de ekliyor. Apayrı bir deneyim sunuyor. Bütün cihazlardan erişilebiliyor. Seslendirme ve altyazı dillerinde geniş bir seçenek sunuyor. Üç ayrı abonelik seçeneği bulunuyor. Bunlar 17,99 TL, 29,99 TL ve 41,99 TL aylık ödemeye sahip. Her paketin izleyicisi sayısı ve çözünürlük kalitesi değişiyor.
  4. Amazon Prime: Adından da anlaşılacağı gibi dünyanın en büyük e-ticaret platformu olan Amazon’un sunduğu bir platform. Son derece kaliteli ve küresel alanda üne sahip. Üstelik çok sayıda orijinal içeriği bulunuyor. Bilgisayar, akıllı TV, mobil cihazlar, Xbox, PS4 gibi farklı cihazlardan erişim saplanabiliyor. İzlenen içerikler indirile de biliyor. Yakın zaman önce Türkiye’de üyeliğe açılan platforma aylık 7,90 TL karşılığında abone olabiliyorsunuz. Üstelik üyelerine ücretsiz Amazon kargo, müzik, Twich Prime, e-kitap, depolama alanı, çeşitli indirimler gibi fırsatlar da sağlıyor. Fakat üye olmadan göz dahi atamıyorsunuz!
  5. Filmbox Live: Bürün cihazlardan erişilebilen Filmbax Love’ın atlık abonelik ücreti 12,99 TL. pek çok film, dizi ve kanalı izleyebilme imkânı veriyor. İstendiği zaman abonelik iptali yapılabiliyor. Altyazılı ve dublaj seçenekleri sunuyor.

1 YORUM

  1. […] Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada… Fakat sıradan bir yarımada değil. Konum olarak dünyanın en güzel yerlerinden birisinde bulunuyor. Dört mevsim gezilecek, görülecek onlarca farklı yapıda yeri bulunuyor. Özellikle Ege’nin güneyi ve Akdeniz kıyılarında keşfedilmeyi bekleyen pek çok koy bulunuyor. Eğer klasik plaj konseptinden uzaklaşmak ve yeşilin, mavinin ortasında doğanın, suyun tadını çıkarmak isterseniz rahatlıkla tatil tercihinizi Türkiye’nin en güzel koyları arasında yapabilirsiniz. Bazılarında yüzme imkânınız olsa da bazılarına sadece teknelerle ulaşabiliyorsunuz. Fakat hepsi kartpostal tadında güzelliğe sahip… […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments