nediyolar.com
Ana Sayfa BİYOGRAFİ Barış Arduç Kimdir? Eşi Kimdir?

Barış Arduç Kimdir? Eşi Kimdir?

Dizi ve filmlerin son dönemde yakından takip edilen oyuncularından birisi Barış Arduç. Arduç’un yer aldığı her proje kısa sürede gündeme geliyor ve pek çok kişi Arduç hakkında araştırmalar yapmaya başlıyor. Peki Barış Arduç kimdir?

Barış Arduç, 9 Ekim 1987 tarihinde İsviçre’de doğdu. Anne babası çalışmak için İsviçre’ye gittikleri dönemde Barış Arduç’un doğumu gerçekleşti ve ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya geldi. Arnavut kökenli anne ve babası İsviçre’de emlakçılık yapmaktaydı. Baba tarafı Fatsa, anne tarafı Artvinli olan Arduç’un Onur adında bir abisi ve Mert adında bir kardeşi bulunuyor.

Barış Arduç ilkokulu Sakarya ve Gölcükte okumu, ortaokulu Bolu’da tamamlamıştır. Lise son sınıfa geçtiğinde ailesi İstanbul’a taşınır ve Barış Arduç lise eğitimine İstanbul’da bitirir. Liseden sonra Kayseri’de spor akademisini kazanarak Kayseri’ye gider. Fakat adaptasyon sorunu yaşayarak ilk yılında İstanbul’a geri döner.

Barış Arduç oldukça hareketli bir hayata sahip, sportif faaliyetlerin içinde yer alan birisi olmuştur. Yüzme, dalgıçlık ve futbol ile ilgilenmekte, aktif olarak spor hayatına devam etmektedir. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na bağlı olarak 8 yıl İstanbul Şile’de cankurtaran olarak görev yapmıştır.

Barış Arduç Kimdir; Oyunculuk Kariyeri

Barış Arduç Ayla Algan ile tanıştıktan sonra Ekol Drama’da kamera önü oyunculuk dersleri almaya başlar. Yine Sadri Alışık Tiyatrosu’nda teatral eğitim alır. Oyunculuk kariyerine ilk kez 2011 yılında Ömür Gedik’in Paramparça adlı klipi ile adım atar.

Arduç, 2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın gerçekleştirdiği Deliha adlı sinema filminde Cemil karakterini canlandırır. Burada Gupse Özay, Cihan Ercan, Hülya Duyar, Jeyan Mahfi Tözüm, Zeynep Çamcı gibi isimlerle birlikte bulunur.

2015 yılında Barış Arduç, başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Seçkin Özdemir, Sezin Akbaşoğlu, Hande Doğandemir, Ekin Türkmen gibi oyuncuların bulunduğu Racon: Ailem İçin dizisinde rol alır. Burada Tekin karakterini canlandırır.

Arduç, 19 Haziran 2015’te Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kiralık Aşk dizisinde Ömer karakterini canlandırır. Burada baş rollerde Salih Bademci, Elçin Sangu, Nergis Kumbasar, Levent Ülgen gibi oyuncular bulunur.

Barış Arduç sosyal sorumluluk projelerine duyduğu ilgi ile de tanınıyor. Kansersiz Yaşam Derneği, Haçiko, TEGV gibi dernek ve vakıfların çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde etkin görev almıştır. Projelerin pek çoğunda iyi niyet elçisi olarak görev almıştır.

Barış Arduç’un Rol Aldığı Diziler ve Filmler

 • 2020- Çukur (TV Dizisi),
 • 2019 – Kuzgun (TV Dizisi),
 • 2017 – Mutluluk Zamanı (Sinema Filmi),
 • 2015 – Kiralık Aşk (TV Dizisi),
 • 2015 – Racon: Ailem İçin (TV Dizisi),
 • 2014 – Sadece Sen (Sinema Filmi),
 • 2014 – Deliha (Sinema Filmi),
 • 2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (TV Dizisi),
 • 2012 – 2013- Benim İçi Üzülme (TV Dizisi),
 • 2011 – Dinle Sevgili (TV Dizisi),
 • 2011 – Küçük Hanımefendi (TV Dizisi),
 • 2011 – Pis Yedili (TV Dizisi).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments