nediyolar.com
Ana Sayfa ARABA Yeni Jeep Compass Türkiye Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Jeep Compass Türkiye Özellikleri ve Fiyatı

Jeep, SUV otomobil konusunda dünyanın en seçkin markalarından birisi. Hatta pek çok kişi SUV otomobilleri jeep olarak adlandırır. Oysa Jeep tamamen bir marka adıdır. İşte Jeep, önemli değişiklikler yaptığı yeni Compass modelini Türkiye’de satışa sundu. Biz de detayları sizler için bir araya getirdik.

Amerika Birleşik Devletleri asıllı otomobil üreticisi Jeep, bugüne kadar SUV modelleri ile tüm dünyada öncü markalarından birisi olmayı başardı. Piyasadaki SUV modeller çoğu insan tarafından jeep olarak algılanıyor olsa da markanın kendi SUV modelleri piyasada yer buluyor.

Jeep, Avrupa üretimine ağırlık vererek Compass model SUV araçlarında birtakım iyileştirmeler yaptı. İtalya’da açılan yeni üretim fabrikasında yenilenen Jeep Compass aracın sahip olduğu özelliklere ve fiyat listesine yakından bakıyoruz.

Yeni Jeep Compass Tasarım Özellikleri

Yenilenen Jeep Compass modelinde tasarım olarak pek fazla bir değişikliğe gidilmemiş. Araç Jeep’in kendi çizgilerinden alışık olduğumuz yedili havalandırma ızgaralarına, ızgaralarla birleşen geniş far gruplarına sahip olmaya devam etmiş. Bu bileşim arabanın hem sportif görünmesine hem de heybetli durmasına imkân veriyor.

Alt çamurluğun ve tavan raylarının gövde renginden daha koyu olması araca arazi tarzı bir görünüm veriyor. Bu görünüme aracın son derece yerden yüksek bir gövdeye sahip olması da yardımcı oluyor. Camların çerçevelerini kaplayan krom detaylar da sportiflikle birlikte araca zarif detaylar kazandırmış.

Jeep Compass’ın arkası alışkan olduğumuz tarza sahip. Krom detaylar arka bagaj kapağına kadar uzanıyor. Bu da aracın bir bütün olarak görünmesini sağlıyor. Jeep Compass, Longitude, S Limited, Limited Executive, Trailhawk olmak üzere dört farklı donanım paketiyle satışa sunulmuş. Opsiyonel olarak 17 inçten 19 inçe kadar farklı jant alternatifleri sunuyor.

Malum olduğu üzere Jeep, Premium olarak adlandırabileceğimiz bir marka. Bu yüzden de aracın içinde kullanılan malzemeler de Premium düzeyde. Jeep bundan taviz vermemek adına gövdede hafif sert, kenar kısımlarda ise daha yumuşak bir plastik kullanmayı seçmiş.

Jeep Compass sahip olduğu kasa ile zaten oldukça geniş bir araç deneyimi sağlıyor. Bir de bunun yanında opsiyonel olarak açılabilir tava aracın daha ferah ve daha geniş görünmesine olanak sunuyor. S Limited ve Longitude donanımlarında koltuklarda standart kumaş döşeme yer alıyorken diğer iki modelde deri döşemeler yer alıyor.

Jeep Compass Fiyat Listesi

Jeep Compass standart 8,4 inç renkli dijital ekranla geliyor. Akıllı telefonlarla çok kolay eşleştirilebiliyor. Android Auto ve Apple CarPlay arabirimlerinin ikisini de destekliyor. Kokpitte 7 inç boyutunda renkli gösterge ekranı ile sürüşte önemli bilgileri sürücünün rahatça görebilmesini sağlıyor. Direksiyon üzerindeki kumandalar kişiselleştirmelere yardımcı oluyor.

  • Compass 1.6 MT FWD Longitude 4 x 2 Dizel Düz Vites Dizel 405.950 TL,
  • Compass 1.3 T4 DCT FWD Longitude 4 x 2 Benzinli Otomatik DCT 416.950 TL,
  • Compass 1.3 T4 DCT FWD Limited 4 x 2 Benzinli Otomatik 449.950 TL,
  • Compass 1.3 T4 DCT FWD S Limited 4 x 2 Benzinli 495.950 TL,
  • Compass 1.4 Limited Executive AWD Benzinli AT 4 x 4 Limited Executive (Lüks Paket) 518.950 TL,
  • Compass 1.4 S Limited AWD Benzinli AT 4 x 4 S Limited (Lüks Paket) 529.950 TL,
  • Compass 1.3 T4 S Limited 4 x e Benzinli Otomatik Euro 6D 4x e S Limited 6 İleri AT Benzinli + Elektrik 724.950 TL.
  • Compass 1.3 T4 Trailhawk 4 x e Benzinli Otomatik Euro 6D 4 x e Trailhawk 6 İleri AT Benzin + Elektrik 724.950 TL.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments