nediyolar.com
Ana Sayfa SİNEMA En İyi İspanyol Dizileri

En İyi İspanyol Dizileri

Son yıllarda yabancı dizilere olan ilgi giderek artıyor. Türk dizilerinden sıkılan ve daha yaratıcı, daha sürükleyici senaryolar arayışında olan izleyiciler tercihlerini yabancı dizilerden yana kullanıyorlar. İnternete erişimin arması ve alternatif medyaya yönelme ile birlikte çoğu kişi düzenli olarak yabancı dizileri izleyerek zamanını değerlendirmekte.

Her ülkenin dizi sektöründe payı olsa da son yıllarda İspanyol dizileri büyük beğeni topluyor. Senaryoları ve oyunculuk performansları ile öne çıkan en iyi İspanyol dizileri konusunda bir araştırma yaptık ve listemizi hazırladık. En çok izlenen ve IMDB puanı yüksek İspanyol dizilerine listemizde yer verdik. Her birinin sizi ekrana kilitleyeceğini ve izlerken senaryoya dahil edeceğini düşünüyoruz.

Tüm Zamanların En İyi 10 İspanyol Dizisi

Tüm zamanların en iyi İspanyol dizileri listemizde şu yapımlar bulunuyor:

 • Narcos (2015 – 2017) – IMDb: 8.8: Netflix üzerinden izleyebileceğiniz dizi, Kolombiyalı ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını konu alıyor. Dizide Escobar’ın kurduğu suç imparatorluğunu izlerken her adımda nasıl sonun başlangıcını hazırladığına şahit oluyoruz.
 • La Casa de Papel (2017- ) – IMDb: 8.5: Dizi, ünlü İspanyol yönetmeni Alex Pina’nın kaleminden çıkıyor. 2017 yılında yayına girdiği andan itibaren dizi dünyasını kasıp kavuran La Case de Papel, ülkemizde de adından fazlasıyla söz ettirdi. Tarihin en büyük soygun operasyonunu gerçekleştirmeye çalışan bir ekip yer alıyor. Harika senaryo, akıl dolu sahneleri ve oyuncu performansları ile Netflix’te en çok izlenen diziler arasında da yer alıyor. Oyuncuların her biri dünyanın metropol şehirlerinin adlarını taşıyor.
 • Gran Hotel (2011 – 2013) – IMDb: 8.4: Borçla ayakta duran bir zenginlik hikâyesini anlatıldığı Grand Hotel, İspanyol yapımı en iyi diziler arasında yer alıyor. Entrikalar ve yalanlarla dolu bir ailenin hikayesi karşımıza çıkıyor.
 • El Tiempo Entre Costuras (2013– 2014) – IMDb: 8.4: Dizi, Maria Duenas’ın Zaman Arasında ve Terzi adlı romanından uyarlanmış. Diizide Sira Quiroga adlı genç bir kadının hikayesine yer veriliyor.
 • Vis A Vis (2015 – 2019) – IMDb: 8.3: en iyi İspanyol dizileri arasında gösterilen dizi, her geçen gün daha fazla kişi tarafından izleniyor. Dizide kadın hapishanesinde yaşanan hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor. Aksiyon ve merak dolu bir senaryo sizleri bekliyor.
 • Velvet (2013 – 2016) – IMDb: 8.2: Bir markanın doğuşunu ele alan dizi, 1960’ları ele alıyor. Moda tasarımcısı Ana Barselona’da bir mağaza ve tasarım okulu açmak ister; fakat zorlu bir maceraya atılması gerekir.
 • Club de Cuervos (2015- ) – IMDb: 8.2: Netflix’in ilk İspanyol dizisi olan Club de Cuervos futbol konulu bir komedi dizisi. İki gence babalarından bir futbol takımı kalmıştır ve iki kardeş takımı üst sıralara taşımak için çalışırlar.
 • Paquita Salas (2016- ) – IMDb: 8.0: Komedi türündeki dizide 90’lı yılların en ünlü menajerlerinden Paquita bir anda en büyük müşterisini kaybeder ve bütün planları alt üst olur. Bunun için çareler aramaya başlar.
 • Las Chicas del Cable (2017- ) – IMDb: 7.7: en iyi İspanyol dizileri arasında yer alan dizi, tarihi bir hikâyeyi ele alıyor. 1928 yılında Madrid’de açılan ulusal telefon şirketinde çalışan yüzlerce kadın işçinin hikayesi aktarılıyor.
 • La Casa de Las Flores (2018- ) – IMDb: 7.7: Dizi, adından da anlaşılacağı gibi bir çiçekçi dükkanını işeten ailenin hikayesini ele alıyor. Dıştan iyi, birbirine bağlı bir aile görüntüsü veren bireyler, kendi içlerinde pek çok sır taşıyor. İç dünyalarındaki bu sırların ortaya çıkması ailede bir kısım dağılmalara yol açıyor.

1 YORUM

 1. […] Dizi ve filmler izleyicilerine farklı duygular yaşatır. Özellikle bilim kurgu türü, içinde bulunduğumuz çağdan bambaşka bir zamana, evrene birleri alır götürür. Bu yüzden de dizi severlerin her zaman en çok ilgisini çeken türlerden birisi bilim kurgu dizileri olmuştur. Macera ve fantastik hikayelerinde dikkat dikkat çeken en iyi, IMDb puanı en yüksek bilim kurgu dizileri sizler için derledik. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments