nediyolar.com
Ana Sayfa ARABA Renault Symbol 2020 Fiyatı & Özellikleri

Renault Symbol 2020 Fiyatı & Özellikleri

Fransız otomobil markası Renault uzun yıllardır piyasada etkin şekilde yoluna devam ediyor. Yıllardır gerek donanımı gerekse fiyat avantajları ile Türkiye’de en çok satan markalardan birisi olmayı başarıyor. Marka, bazı modellerini sürekli geliştirerek çağa ayak uyduruyor ve her seferinde geni kitleler tarafından ilgi görüyor.

Renault Symbol, markanın en sevilen modellerinden birisi olarak yıllardır yollarda. Keskin hatlara sahip yeni Symbol modeli hem yurt dışında hem de Türkiye’de tanıtıldı. Zamanın ötesinde yepyeni çizgilerle başarılı bir otomobil imajı çizen Renault Symbol, karşımıza iki farklı motor seçeneği ile çıkıyor. Yine oldukça rağbet göreceğe benziyor.

Renault Symbol Teknik Detayları

Yeni Renault Symbol markanın en sevilen modellerinden birisi olarak lüks iç tasarımı, geniş oturma alanı, yüksek performansı ile meraklı bakışları üzerine çekiyor. Karşımıza özellikleri ile şöyle bir tablo çıkıyor:

Motor

 • Silindir Sayısı: 3,
 • Maksimum Güç: 66 kW(ps),
 • Maksimum Tork: 220 Nm.

Performans

 • Maksimum Hız: 167 km/s,
 • İvmelenme: 11.1 lt (0-100 km).

Tüketim

 • Şehiriçi: 4.4 lt (0-100 km),
 • Şehirlerarası: 3.7 lt (0-100 km),
 • Ortalama: 3.9 lt (0-100 km).

Ölçüler

 • Uzunluk/Genişlik/Yükseklik: 4348/1733/1517 mm,
 • Boş Ağırlık: 1059 kg,
 • Bagaj Hacmi: 510 lt,
 • Aks Mesafesi: 2.634 mm.

Yeni Renault Symbol 2020 Özellikleri

2020 Renault Symbol modeli kullanıcıların karşısına iki farklı motor seçeneği ile çıkıyor. 4348 mm uzunluğa ve 1733 mm genişliğe sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 1517 mm de yüksekliği bulunuyor. Sedan bir araç olan Renault Symbol, 510 litre bagaj kapasitesine sahip ve bu yönüyle oldukça tatmin edici duruyor. Model, beş ileri şanzıman seçenekleriyle satın alınabiliyor.

Yeni Renault Symbol modelinin önceki serilerine göre neleri değişmiş? Bu konuda ilk karşımıza çıkan detay, bagaj kapağı genişletilmiş. 5 koltuklu modelin bagaj hacmi 510 litre. 2 koltuklu Renault Symbol modelinin bagaj hacmi ise 1257 litre. Yine araçta ASR-Elektronik patinaj öneme sistemi yer alıyor.

Renault Symbol modelinde Elektrikli Camlar, ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi), Isofix, Bluetooth, ESP (Elektronik Stabilizasyon Programı), Fonksiyonel Direksiyon ve daha pek çok özellik yer alıyor.

2020 model Renault Symbol modeli iyi tasarlanmış, kendine özgü çizgileriyle eski sürümünden birçok yönden ayrılıyor. İlk göz çarpan detaylardan birisi orta konsol ve dekoratif kaplamayla kaplanmış koltuklarla görüyoruz.

Dış görünümüne baktığımızda klasik görünümüne sahip model krom vurgulu diz ve geniş ızgarasıyla bizleri karşılıyor. Ön tamponu eski modeline göre 12 mm daha kısa. Modelde matrix LED yer alıyor.

Dizel ve benzinli motor ile satışa çıkan Renault Symbol 2020, benzinli motorda 0.9 litrelik manuel şanzıman 90 HP güç üretiyor. Dizel motorda 1-5 litrelik motor ile 66 HP güç üretiyor.

2020 Renault Symbol Fiyatı

Yeni Renault Symbol yetkili satış bayilerinde satışa sunulmuş durumda. Fiyatları 129.900 TL’den başlıyor. Dizel modeli 174.900 TL’ye satılıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments