nediyolar.com
Ana Sayfa Uncategorized Sosyal Medya Üzerine Yazılmış Sosyal Medya Kitapları

Sosyal Medya Üzerine Yazılmış Sosyal Medya Kitapları

Sosyal medya gerek bireysel gerekse kurumsal olarak hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur. Özellikle pazarlama alanında tüketiciye ulaşabilmek için mutlaka sosyal medya kullanım stratejileri geliştirilmesi gerekir. Bunu doğru ve etkili yapabilmek için sosyal medya kitapları son derece faydalı olacaktır. Sizin için bu alanda yazılmış on kitabı derledik.

Sosyal Medya Kitapları En İyi 10 Kitap

  1. Sosyal Medya Stratejisi

Pelin Vardarlıer Sosyal Medya Kitapları sosyal medya kavramının işletmeler için nasıl önem kazandığını anlatıyor. Sosyal medyanın insan kaynakları alanında kullanılmasından ve etkisinden bahsedilerek sosyal pazarlama alanında sosyal medyanın etkin kullanımı, işletmelerin strateji geliştirmeleri örneklerle ortaya konuyor.

  • Sosyal Medya Sanatı

Guy Kawasaki ve Peg Fitzpatrick tarafından kaleme alınan bu kitapta sosyal medya kullanıcılarının takipçileriyle nasıl değerli bağlantı kuracağına dair detaylar veriliyor. Yıllardır Apple gibi markalara etkin sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren yazarların bilgi ve tecrübeleri sosyal medya için nasıl başarılı içerik üreteceğiniz konusunda faydalı bilgiler sunuyor.

  • Sosyal Medyada Yapılan Vasat İşler Sosyal Medyada Yapılan Müthiş İşler

Scott Stratten tarafından yazılan sosyal medya kitabı, adından da anlaşılacağı üzere iki farlı kitap. Bir yüzünde sosyal medya sayesinde başarılı işler çıkaran çalışan ve yöneticilerin Müthiş İşleri; diğer yüzünde sosyal medya sayesinde başarısız sonuçlar ortaya çıkarmış çalışan ve yöneticilerin Vasat İşleri anlatılıyor.

  • Sosyal Medya 101 2.0

Murat Kahraman’ın kitabı pazarlama faaliyetlerinin sosyal medya ayağı olmadan başarılı olunamayacağına ve bunun nasıl yapılması gerektiğine dair stratejiler sunuyor. Güncel kampanyalardan örneklerle sosyal medya kullanımı anlatılıyor.

  • Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları

Ann Handley, C.C. Chapman tarafından azılan kitapta online içerik geliştirmenin püf noktaları, hangi sosyal medya uygulaması için nasıl içerik geliştirilmesi gerektiği anlatılıyor. Etkili içerik üretimi ve sosyal medya yönetiminin püf noktalarını anlatıyorlar.

  • Markanız için İnterneti Nasıl Kullanmalısınız?

Gary Vaynerchuk tarafından kaleme alınan sosyal medya kitabı sevdiğiniz alanı iş hayatınız yapmak için sosyal medyayı nasıl kullanmanız gerektiğini anlatıyor. Marka oluşturmanın yollarını bilgi ve deneyimleri ışığında anlatıyor.

  • Dijitoloji / Yeni Nesil Pazarlama ve Satış

Emre Açıkel ve Mehmet Çelikol’un hazırladıkları kitap, pazarlama ve satışın online çağın etkileriyle yaşadğı değişimi konu alıyor. Yazarlar, pazarlama ve satış alanında en temel bileşenlerde geri dönülmez bir değişim yaşandığı, tüketici davranışlarının yen nesil düzene yön verdiği anlatılıyor.

  • Dijital Kabilelerin İzinde Sosyal Medyada Netnografik Araştırmalar

Kaan Varnalı’nın kitabı etnografi üzerinden yola çıkılarak 90’lı yılların sonunda Kanadalı akademisyen Robert V. Kozinets tarafından geliştirilen netnografi bilimini Türkiye’de tanıtmayı amaçlıyor. Varnalı ve öğrencilerinin toplamda dört ana konu bağlamında gerçekleştirdikleri yedi alan araştırması ile zenginleştiriliyor.

  • Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya

Salih Seçkin Sevinç’in kitabında geleneksel medyanın yerini sosyal medyanın nasıl aldığı, bunun pazarlama iletişiminde nelere vesile olacağı anlatılarak girişimcilerin sosyal medyayı doğru, dürüst, bilinçli kullanarak müşteri portföylerini nasıl arttırabileceklerine odaklanılıyor.

  1. Sosyal Medya Çalışmaları

Salih Tiryaki ve Tuba Livberber sosyal medyanın olumlu ve olumsuz etkilerini anlatıyorlar. Hayatın bir parçası haline gelen sosyal medyanın neleri değiştirdiğini anlamak açısından etkili bir kitap ortaya koymuş bulunuyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments