nediyolar.com
Ana Sayfa ARABA Hyundai Çocuklar İçin Elektrikli Otomobil Geliştirdi

Hyundai Çocuklar İçin Elektrikli Otomobil Geliştirdi

Otomobiller yollara ilk çıktıkları günden bu yana sürekli gelişim kaydediyorlar. Markalar son zamanlarda otomobillerin pek çok detayıyla birlikte özellikle elektrikli otomobil alanında yarış halindeler. Her birisi elektrikli modellerinde bir diğerinden daha iyi sonuçlar ortaya koymak, bunun patentini almak ve tüketicileri ikna etmek için stratejiler geliştiriyorlar.

Elektrikli otomobil alanında çalışmalar yapan firmalardan birisi olan Hyundai, yeni bir haber yayınladı ve bu alanda bambaşka bir ey ortaya çıkardı. Marka, bu teknolojiyi çocuklara benimsetmek için harekete geçti ve çocuklar için elektrikli otomobilinin minik bir kopyasını geliştirdi.

Güney Kore Seul merkezli Hyundai, uzun yıllardır sadece otomobil alanında değil, diğer pek çok motorlu araç alanında çok büyük atılımlar yapıyor. Bulunduğu her kategoride dünyanın sayılı markalarından birisi olmayı başarıyor. Otomobilleri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir hayranlıkla takip ediliyor. Özellikle fiyatı, parça tedarik kolaylığı, yakıt tüketimi gibi özelliklerle öne çıkan markanın ürünlerinin mevcutları üzerinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Her yıl yeni modellerle tüketicilerin karşısına çıkıyor.

En Küçük Elektrikli Otomobil

Hyundai geleneksel alanda üretimlerine devam ettiği gibi otomobil sektörünün değişimine de ayak uydurmak amacıyla ciddi çaba sarf ediyor. Dört koldan sektörün geleceğinde yer almak için çalışan Hyundai, elektrikli otomobil pazarı için de hazırlıklarına devam ediyor.

Marka yeni elektrikli serisini duyururken büyük bir küçük sürprize imza attı. Rakiplerinden daha küçük bir kitleye hitap etmeyi tercih ederek çocuklar için bir elektrikli otomobil geliştirdi. Firmanın tanıtımını yaptığı elektrikli oyuncak otomobil serisi ile çocukların daha şimdiden elektrikli otomobillerle daha şimdiden tanışması amaçlanıyor.

Hyundai geliştirdiği bu minik otomobili tanıtırken şimdiye kadar yaptıkları ene küçük elektrikli araç olarak tanımladı. Üstelik bu arabasına henüz herhangi bir isim de vermedi. Markanın geliştirmiş olduğu çocuk elektrikli otomobili tasarım açısından 2019 yılında çıkan EV Concept 45’ten esinlenildiği açık olarak görülüyor.

Yılların otomobil üreticisi bu oyuncak elektrikli otomobil konusuna büyük bir ciddiyetle yaklaştığını gösteriyor. Bunun için aracın bütün haşmetiyle yer aldığı ve üretim detaylarının gösterildiği bir de tanıtım videosu hazırladılar. Videoda da görüldüğü gibi bu minik araç son derece şık duruyor.

Yüz Tanıma ve Nabız Kontrol Sensörleri Bulunuyor

Hyundai’nin geliştirdiği yeni elektrikli aracının teknik detayına baktığımızda sıradan akülü arabalar gibi olmadığını görüyoruz. İçinde DC motoru var. Bu sayede saatte 7 kilometre hıza çıkabiliyor. Aracın ortasında tek bir koltuk yer alıyor. Bütün bunlardan öte araçta en dikkat çeken detay, EAVC olarak bilinen duygusal uyum sağlama teknolojisi. Bu sayede otomobil, sürücüsü olan çocuğun yüz ifadesine göre müzik ve ışık ayarı yapabiliyor.

Yine bu minik elektrikli araçta nabız ve solunum hızı ölçümü yapan sensörler bulunuyor. Daha önce elektrikli çocuk otomobilleri geliştirdiklerini Bugatti ve Tesla da duyurmuştu. Bunlara Hyundai de katılmış oldu.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments