nediyolar.com
Ana Sayfa YAŞAM Yüz Şekline Göre Saç Stili Önerileri

Yüz Şekline Göre Saç Stili Önerileri

Saçlarımız tarzımızı, kişiliğimizi, zarafetimizi gösterme bakımından önemli bir yer sahiptir. Neredeyse ilk dikkat çeken parçalardır diyebiliriz. Fakat kimi zaman başkalarında görüp çok beğendiğimiz bir saç modeli bizde aynı güzellikte durmaz. Çünkü yüz yapımız o saç modeline uygun değildir. Bu yüzden saç kestirmeden önce mutlaka o saç modelinin yüzünüze uyup uymayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Saç kesimi de kişisel bakımın bir parçadır. Adı üzerinde kişisel bakım. Bu yüzden de bir modeli mutlaka kendinize göre değerlendirmeniz gerekir. Sadece birisinde güzel olması yetmez. Sizin onu sizin kişisel özelliklerinize uyup uymadığı yönünden değerlendirmeniz gerekir. Sizler için bu yazımızda geniş bir araştırma yaptık. Farklı bir saç kesimi düşünen; fakat ne yaptıracağına karar veremeyenler için doğru tercihi yapma konusunda yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Yüz şeklinize en uygun saç modellerini karşınıza çıkararak kendinize en uygun saç kesim modelini tercih etmenize yardımcı oluyoruz.

Hangi Yüz Tipine Hangi Saç Stili Gider?

Yüz şekline göre saç stili önerilerimiz şunlardır:

  • Yuvarlak yüz:

Yuvarlak yüze sahip kişiler için en ideal saç kesim sitili asimetrik kesimlerdir. Aynı zamanda uzun saçlar ve kaküller de yuvarlak yüze sahip kişilerde çok hoş durmaktadır. Dolayısıyla yuvarlak yüzlüler aslında saç stilleri konusunda en avantajlı olanlar. Her sitilin rahatlıkla gittiğini söyleyebiliriz.

  • Oval yüz:

Evet yuvarlak yüzlüler şanslı. Fakat oval yüze sahip olanlar onlardan da şanslı. Çünkü onlar için seçenekler daha fazla. Her saç bu yüz tipine gidiyor diyebiliriz. Özellikle ortadan ayrılmış saç stilleri her yüz tipinde hoş durmazken oval yüz için son derece uygundur. Üstelik böyle bir yüz tipine sahipseniz saçınızı hem sağa hem de sola doğru kullanabilirsiniz.

  • Kare yüz:

Kare yüz şekli için uzun saçlar en yakışandır. Hatta uzun saçların en yakıştığı yüz şekli diyebiliriz. Ufak bir oyunla saçınıza dalga katarak yüzünüzü daha yuvarlak bir görünümüne kavuşturabilirsiniz. Erkek saç modelleri arasında da en çok yakışan yüz şekline kare yüz şekli diyebiliriz. Bu yüzden kare yüz şekline sahip erkekler de kendini şanslı hissedebilir. Çünkü kısa saç onlara diğer yüz şeklindekilerden çok daha fazla yakışıyor.

  • Kalp şeklinde yüz:

Kalp yüz şekli dendiği zaman çoğu kişinin gözünün önüne ilk gelen çenedir. Fakat gerçek hiç de öyle değil. Asıl önemli nokta alındır. Alnınız açık olduğu için ufak bir hile ile kakül kullanarak alnınızı daha dar gösterebilirsiniz. Erkeklerde de hafif bıyık ve kiri sakal bu yüz tipi için idealdir.

  • Üçgen yüz:

Üçgen yüz şekline sahip kişiler, saç kesimi konusunda oldukça zorlanır. Fakat uzun saç ve dalgalı saç modelleri üçgen yüze diğerlerinden çok daha yakışır. Erkeklerde ise yanlar kısa, üstler uzun olması daha şık bir görünüm kazandırır.

  • Uzun yüz:

Uzun yüze sahip olan kişiler ekseriyetle güze ve yakışıklıdırlar. Hemen her saç stili uygulanabilir. Eğer uzun yüze sahipseniz sık sık saç stilinizi değiştirebilirsiniz. Erkeklerde ise sakal bırakarak yüzün ince uzun görünmesi engellenebilir. Kadınlarda ise birkaç makyaj hilesi kullanılarak ince uzun yüz hatlarında daha farklı bir görünüm kazandırılabilir.

  1. […] Saç kurutma süreci, kadınların, özellikle de uzun saçlı kadınların en büyük tedirginliklerinden birisidir. Hatta bir yere gitmeden önce duşa girmeye sırf bu yüzden çekinilir. Çabuk elektriklenen ya da şekil almakta zorlanan kalın telli saçlara sahipseniz bu konuda mustaripsinizdir. Yine ince telli oldukları için çok çabuk hacmi sönen saçlarınız varsa yine sıkıntı yaşıyorsunuzdur. İşte bu yazımızda doğru saç kurutma yöntemlerine dair püf noktalarını sizinle paylaşacağız… […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments