nediyolar.com
Ana Sayfa KİTAP Her Yaşa Hitap Edebilen Kitaplar

Her Yaşa Hitap Edebilen Kitaplar

Kitap okumak, okumayı öğrendikten sonra hayat boyu devam eden bir etkinliktir. Fakat çoğu zaman çocuk kitapları ve yetişkin kitapları olarak bir ayrım vardır. Fakat bazı kitaplar küçük büyük demeden herkese hitap edebiliyor. Üstelik bunlar her zaman en çok satanlar, en çok okunanlar arasında yer alıyor. Sayacağımız kitaplar, çocukların ve büyüklerin ortak okuyabilecekleri nadir eserlerdendir. Okuyan herkesin her okuyuşta farklı bir şeyler alacağı, farklı bakış açıları kazandıracağı niteliktedir. Bu yüzden hem kendiniz okuyabilir hem de çocuklarınıza okutabilirsiniz. İşte sizler için her yaşa hitap edebilen kitaplar

Herkesin Okuması Gereken 5 Kitap

Her yaşa hitap edebilen kitaplar listemizde şunlar yer alıyor:

  1. Küçük Kara Balık/ Samed Bahrengi

Eğer ölmeden önce okumanız gereken kitaplar şeklinde bir liste hazırlayacak olsak, Küçük Kara Balık mutlaka o listeye girer. Baktığınız zaman iki, üç cümlelik sayfalardan oluşur. Fakat bir kitabın ne kadar uzun olması ne kadar kalın olması değildir önemli olan. Asıl önemli olan içeriğinin okuyucuya ne verdiğidir. İşte bu kitap, hayatın karanlığından bıkmış, aydınlığa ulaşmak için çözüm arayanlara yönelik bir masaldır. Küçük Kara Balık küçük derenin sınırlarına sığamaz ve dünyayı keşfetmek ister. Fakat zannettiği kadar kolay olmayacaktır.

Her kesime hitap edebilen Küçük Prens kitabı tekrar tekrar okunabilecek bir felsefi kitaptır. Büyük insanlar bir çocuğun gözünden anlatılıyor ve sizin de kendinizi sorgulamanıza yardımcı oluyor. Eşsiz bakış açısı ile farklı noktalara temas ediyor.

Martı, okuyan hemen herkesin dünyaya bakışını değiştiren bir kitap. Kitabın ana düşüncesi, tek gerçek yasanın özgürlüğe giden yol olduğu şeklinde açıklanabilir. Eğer bir sürünün parçası değilseniz o zaman yasalar sizin için bir şey ifade etmemektedir. Sürüden ayrılan bir martının yeteneklerini, gücünü kullanarak kendi sınırlarını keşfettiğini görüyoruz.

  • Seksen Günde Devr-i Alem/ Jules Verne

Jules Verne’in yardığı kitaplar bizde daha çok çocuk kitabı olarak sınıflandırılır. Fakat hemen hepsi 7’den 70’e herkesin okuyabileceği kitaplardır. 1900’lü yıllardan önce kaleme aldığı kitaplar bugünün bilim kurgularına taş çıkartır nitelikte. Onun kitaplarında anlatılanların bir kısmı on yıllar sonra gerçekleştirilirken bazıları hala gerçekleştirilememiş, keşfedilememiş; fakat ilgiyle üzerinde çalışılan detaylardır. Bu kitapta bir iddia uğruna 80 günde dünyayı dolaşanların hikâyesi anlatılıyor. Hayallerinizi genişletmenizi sağlıyor.

  • Şeker Portakalı/ Jose Mauro de Vasconcelos

Bu kitapta küçük dostumuz Zeze’nin hazin hikayesi ile karşı karşıyayız. Yazarın 12 günde yazdığı bu kitap sevgiyi bulmak zorunda kalan bir çocuğun acılı hikayesidir. Hatta iki kitap daha var ve birbirlerinin devamıdırlar.

Kısa Sürede Okunabilecek Kitaplar

Her yaşa hitap edebilen kitaplar arasında belirttiğimiz beş kitapların tamamını kısa sürede bitirebilirseniz. Bakış açınızı değiştirecek, sizi kendinize getirecektir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments