nediyolar.com
Ana Sayfa ARABA 2020 Toyata Yaris Türkiye'de Satışa Sunuldu

2020 Toyata Yaris Türkiye’de Satışa Sunuldu

Toyota tüm dünyada ve Türkiye’de uzun yıllardır en çok satan otomobil markalarından birisi konumunda yer alıyor. Sürekli farlı yenilikler ile sektörün öncüsü olmaya devam eden marka, bazı modellerini yıllardır geliştirerek sürdürüyor. Kompakt yapısıyla özellikle şehir içi kullanıcılarının en çok tercih ettiği otomobillerden olan Toyota’nın hatback modeli Yaris’in yeni modeli olan 2020Toyata Yaris Türkiye pazarında satışa sunuldu.

2020 Toyata Yaris TNGA-B olarak adlandırılan yeni nesil bir platform üzerine inşa edilmiş bulunuyor. 5 mm daha kısa olmasına karşın 51 mm daha uzun bir aks mesafesi bulunuyor. Genişliği 5 cm artan Toyata Yaris’in yüksekliği ise 4 cm azalmış bulunuyor. Yeni modeliyle daha alçak ve daha geniş bir araç olmasına rağmen baş-tavan mesafesinde herhangi bir değişiklik bulunmuyor.

Yeni Toyata Yaris Özellikleri

Yeni Toyata Yaris, dışta olduğu gibi iç mekânda da yenilenmiş bir tasarımla bizleri karşılıyor. Dijital ağırlıklı gösterge paneli sürüş sırasında daha kolay kontrol için fiziksel tuşlara sahip dokunmatik bilgi eğlence ekranı ile geliyor. Kablosuz şarj pedi ise Yeni Toyata Yarismodelini çok daha modern bir otomobil haline getirmiş bulunuyor.

Adaptif hız sabitleme, akıllı şerit takibi, çapraz kaza önleme sistemi, geceleri de çalışabilen yaya uyarı teknolojisi gibi özellikler yeni Toyata Yaris’ingüvenlik noktalarında öne çıkan özellikleri olarak dikkat çekiyor. Her ne kadar teknoloji ve güvenliği ne kadar övsek de bir otomobilde en önemli kriterlerden birisi daima motor oluyor.

2020 Toyata Yaris modeli Türkiye’de iki farklı motor seçeneği ile yer alıyor. Her ne kadar her iki motor seçeneğinde de 1,5 litrelik benzinli motor yer alsa da lityum-iyon bataryadan güç alan bir hibrit motor seçeneği yer alıyor.

Yeni Toyata Yaris benzinli motor seçeneğinde 125 beygir güç sunuyor. Hibrit motor seçeneğinde ise 116 beygirlik karma güç aktarma sistemiyle birlikte kullanıcıları karşılıyor. Yine her iki Toyata Yaris modelinde de CVT değişken oranlı otomatik şanzıman varsayılan olarak yer alıyor. Üstelik manuel modda 10 ileri vitesli bir manuel vites kullanılabiliyor.

2020 Toyata Yaris Fiyatı

Hibrit motor seçeneğinde üç, benzinli motor seçeneğinde dört ayrı donanım paketi alternatifi yer alıyor. Yeni Toyata Yaris tasarımı ve teknolojisi ile pek çok yönden kullanıcılarına yeni deneyimler vaat ediyor. Son derece yüzleri güldürüyor. Fakat aynı şeyi fiyatı konusunda söyleyebilmek ne yazık ki mümkün değil. Çünkü benzinli motor seçenekleri 209.100 TL’den satışa sunulan Yeni Toyata Yaris fiyatı hibrit motor seçeneklerinde 299.200 TL gibi son derece yüksek bir rakamdan başlıyor. Yıllardır küçücük tasarımıyla, düşük yakıt tüketimi ile ve şehir içi trafiğinde rahat hareket imkânı sağlamasıyla öne çıkan Yaris artık neredeyse birkaç yıl öncenin en lüks makam araçlarının fiyatına çıkmış bulunuyor!

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments