nediyolar.com
Ana Sayfa SİNEMA En İyi Yılbaşı Filmleri

En İyi Yılbaşı Filmleri

Yılbaşı yaklaşıyor. Bu yıl belki de tüm dünyada zamana kadar geçirilen en farklı yılbaşı olacak. Tüm dünya malum olduğu üzere pandemi ile mücadele ediyor. Bu yüzden başta sosyal mesafe kuralları olmak üzere insanlar sağlıkları için pek çok hususa dikkat etmek zorunda. Bu yüzden muhtemeldir ki bu yılbaşını çok daha fazla kişi evinde ailesiyle veya yakın birkaç arkadaşı ile geçirecek. Elbette yılbaşını evde geçirmeniz eğlenceden uzak kalacağınız anlamına gelmiyor. İster tek başınıza ister birileriyle birlikte evinizde de eğlenebilirsiniz. Bunun en güzel en kolay yolu iyi bir film seçerek ekran karşısına geçmektir. Sizin için en iyi yılbaşı filmleri araştırması yaptık ve içinizi ısıtacak yılbaşı temalı birbirinden güzel filmler derledik.

En İyi Yılbaşı Temalı Filmler

En iyi yılbaşı filmleri listemiz IMDb puanına göre sıralanmış şu filmlerden oluşuyor:

  • Şahane Hayat/It’s a Wonderful Life:

Bugüne kadar gelmiş geçmiş en ilham verici film oalrka gösterilen Şahane Hayat’ta üst üste gelen olaylar nedeniyle iş insanı George Bailey intihar etme noktasına gelir. Tam o esnada Clarence alı koruyucu melek gelir ve George’u intihardan vazgeçirmek adına ona bir oyun oynamaya karar verir. Bu oyun sonunda George ne kadar fazla kişinin hayatına dokunduğunu fark edip hayatın anlamlı olduğunu fark eder.

  • Yolbaşı Hikayesi / A Christmas Story (1983):

Filmde Noel yaklaşmaktadır. 9 yaşındaki Ralphie’nin tek isteği ise oyuncak bir silahtır. Bunu anne ve babasına söylediğinde aldığı tepki ile hayal kırıklığına uğrar. Öğretmeni de aynı tepkiyi verir. Fakat Ralphie her gün bu oyuncağa dair hayaller kurar.

  • Aşk Her Yerde / Love, Actually (2003):

En iyi yılbaşı filmleri arasında yer alan Aşk Her Yerde filminde Noel’e bir hafta kala birbirinden farklı tam on hikâyeyi bir arada sunar. Film, aşkın onlarca farklı yüzünü izleyicilere göstermektedir. Ve her zaman bir yılbaşı klasiği kalacak düzeydedir.

  • 34. Caddedeki Mucize / Miracle On 34th Street:

Bu filmde New York’ta yaşamakta olan ve Noel Baba’ya inancını yitirmiş bir küçük kızın yaşadığı mucize anlatılmaktadır. Oscar ödüllü filmin, TV ve sinema çekimleri de yapılmıştır.

  • Eğlenceler Oteli / White Christmas (1954):

2. Dünya Savaşı sonrasında ordudan ayrılan Bob ve Phil dans ve müzik grubu kurmak ister. Sonrasında iki güzel kız kardeşle tanışırlar ve müziğin ve dansın romantik dünyasına dahil olurlar.

  • Bir Noel Masalı /A Christmas Tale (2008):

Bir Noel günüdür. Junon ve kocası Abel kızları ve oğulları ile bir araya gelirler. Junon kanser hastasıdır ve operasyon geçirmezse sadece birkaç ayı kalmıştır. Fakat ailenin bütün fertlerinin çeşitli sorunları vardır.

  • Tesadüf / Serendipity (2001):

Jonathan ve Sara bir Noel zamanı dükkâna girerler. Son kalan eldiveni almaya çalışırken tanışırlar. Tüm gece sohbet ederler; fakat aynı gece ayrılmak durumunda kalırlar. Yeniden görüşebilmeleri içinse tek yol, tesadüftür.

IMDb Puanı Yüksek Yılbaşı Filmleri

Elbette en iyi yılbaşı filmleri listemiz sadece bu filmlerden ibaret değil. Aile Babası (2000), Noel Gecesi Kabusu (1993), Çılgın Aile Yılbaşı Tatilinde (1989) ve Gremlinler (1984) gibi severek izleyeceğiniz başka yılbaşı temalı filmler de bulunuyor. Listemizde önerdiğimiz filmlerin bazılarının çekim tarihleri eski gibi gelebilir. Fakat hepsinin bir gelenek unsuru olduğuna, külte dönüştüklerine emin olabilirsiniz. Ekseriyetle fantastik komedi türündeki filmler sizi ortamınızdan alarak yılbaşının eğlencesine dahil edecektir. Hangisini seçerseniz seçin pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments