nediyolar.com
Ana Sayfa İŞ FİKİRLERİ Pek Bilinmeyen İlginç Meslekler

Pek Bilinmeyen İlginç Meslekler

İdeal iş tanımı herkese göre değişir. Elinde imkân olduğunu varsayarak hangi mesleği yapmasını sorduğumuzda çok farklı cevaplarla karşılaşacağımız muhtemel. Fakat değişmeyen, neredeyse herkesin ilginç ve aynı zamanda prestij sahibi bir işte olmak isteyeceğidir. Sizler için pek bilinmeyen ilginç meslekler araştırması yaptık.

Pek Bilinmeyen İlginç Meslekler ve Maaşları

Pek bilinmeyen ilginç meslekler listemizde birbirinden farklı özelliklerde meslekler yer alıyor. Bunlar ve detayları şöyle:

  • Video oyun test edicileri: Ortalama maaşı yıllık 71 bin dolar olan bu mesleği, yeni oyunları test etmeyi, kullanıcı deneyimlerini paylaşmayı ve oyunların işlevselliğini arttırma adına teklifler vermeyi gerektirir. Ayrıca rakip oyunları derinlemesine inceleyerek göze çarpan bir oyun geliştirmeniz de istenebilir. Üstelik bir oyunsever iseniz başkalarının oyunları oynamadan önce sizin oynayabilecek olmanız da önemli bir detaydır.
  • Bahçıvanlık terapisti: Bu mesleğin ortalama yıllık maaşı 76 bin dolar civarı ve bu iş, fiziksel ve psikolojik terapiye bitkileri ve bitki ekme sürecini dahil etmeyi barındırıyor. Rehabilitasyon kliniklerinde, okullarda, psikoloji ofislerinde ve hastanelerde kullanılabilmektedir.
  • Yanardağ bilimcisi: Yıllık ortalama 30 bin ila 50 bin dolara arasında maaşı olan bu meslektekilerin aktif ve faal olmayan, hareketsiz yanardağları incelemeleri gerekir. Bu dağlar dünyanın dört bir tarafında oldukları için de pek çok yere seyahat etmeleri gerekir. Bununla birlikte yanardağlardaki püskürmeleri tahmin ederek hayat kurtarma yükümlülüğü vardır.
  • Bisikletli kurye: pek bilinmeyen ilginç meslekler arasında yer alan bu işin ortalama maaşı, saati 13 dolardır. Bisikletli kuryeler özellikle trafik sıkışıklığının yoğun olduğu yerlerde çok tercih edilir park etme problemlerini, trafik sıkışıklığı sorunlarını ortadan kaldırır. Şehir içlerinde çok daha hızlı taşıma olanağı sağlar.
  • Disney karakteri: Bu mesleğin yıllık ortalama maaşı, 55 bin dolar. Eğer oyunculuk konusunda yeteneğiniz varsa Disney karakteri olabilirsiniz. Bunun içinse öncelikle seçmelere katılmalısınız. Seçmelerde sizin iletişim becerileriniz aksine davranış kabiliyetinizi, fiziksel koordinasyonunuzu ve hareket kabiliyetinizi ölçmektedirler.
  • Beden ressamı: pek bilinmeyen ilginç meslekler kolları arasındaki beden ressamlarının yıllık gelirler 18 bin ila 100 bin dolar arasındadır. Bunlar genellikle fuarlarda, festivallerde, panayırlarda çalışır. İnsanların bedenlerine bir dizi görüntüler, desenler çizerler. Yüz boyamak dahil pek çok alanda uzmanlaşmak gerekir.
  • Sanat restoratörü: Yıllık ortalama 50 bin dolar olan bu meslekteki profesyoneller, müzelerde ve sanat galerilerinde çalışmaktadırlar. Görevleri, orijinal, tarihi sanat parçalarının orijinal hallerine döndürülmelerini sağlamaktır. Bunun için uzun yıllar çeşitli tahribatlara uğramış, ihmallere maruz kalmış tarihi sanat eserlerinin eski orijinal hallerine getirmek için çok çeşitli teknikler kullanmanız gerekir. Elbette bunu yapabilecek kişilerin sabırlı, tutkulu ve sanatsal becerilerinin olması gerekir.
  • Koku Kimyagerleri: Yıllık 60 bin dolar kadar maaşı olan bu meslek grubundaki bilim insanları çeşitli moleküllerin kokuları üzerinde çalışır. Kokuların parfümlerde nasıl kullanılacağını netleştirirler. Parfümlerin, sabunların, losyonların kokularını tasarlar ve test ederler.

Az Bilinen Farklı Meslekler

Pek bilinmeyen ilginç meslekler arasında daha başka meslek kolları da vardır. Bunlar arasında fenshui danışmanı, hippo terapisti sayılabilir. Bütün bu meslekler çok bilinir iş kolları arasında olmasa da insanların hayatına dokunabilen, pek çok alanda etkielrini gördüğümüz, bir şekilde toplumun hayatında yer alan mesleklerdir. Her birisi için farklı uzmanlıklar gerekmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments