nediyolar.com
Ana Sayfa PARA Gizli Müşteri Olarak Nasıl Para Kazanılır?

Gizli Müşteri Olarak Nasıl Para Kazanılır?

Son dönemde para kazanmak adına ismi en fazla duyulanlardan birisi gizli müşteri olarak para kazanmak oluyor. Fakat bunun nasıl yapılacağını, tam olarak ne olduğunu çoğu kişi bilmiyor. Bizler de etraflıca araştırdık ve detaylarını paylaşıyoruz.

Öncelikle gizli müşteriler, gizli alışverişçiler ya da gözcüler olarak bilinmekte. Şirketler ürünlerini ve hizmetlerini değerlendirmek amacıyla yardım almak için gizli müşterilerle çalışıyorlar. Bu sayede müşteri hizmetlerini geliştiriyorlar. Çünkü istatistiklere göre her üç müşteriden ikisi kötü müşteri hizmetleri nedeniyle bir şirket ile çalışmayı bırakıyor. Şirketler ürünlerini ve hizmetlerini değerlendirmeleri için gizli müşteri tutuyorlar ve bunlar, bir mağazaya, işyerine gittiklerinde normal müşteri gibi davranıyorlar. Şirketler de gizli müşterilere para ödemesi yapıyorlar. Gizli müşterilerin geri bildirimleri doğrultusunda şirketler detaylı raporlar hazırlıyorlar.

Gizli Müşteri Olarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Gizli müşteri olarak para kazanmak isterseniz küçüklü büyüklü pek çok şirketle çalışabilirsiniz. Departmanlı mağazalar, oteller, marketler, tur şirketleri, giyim mağazaları ve daha fazlası gizli müşteri kiralama yoluna gidebiliyorlar. Hatta son dönemde akaryakıt istasyonları dahi temizlik ve hizmet kontrolleri için gizli müşterilerden destek alıyorlar.

Özellikle fast-food restoranları yüzde 70-80 oranında gizli müşterilerle çalışıyorlar. Bunlar her ay dükkanı bir kez ziyaret ederek ücretsiz yemek karşılığı hizmet, hız, sipariş doğruluğu, restoran temizliği gibi konularda notlar alıyor. Menüde yer alanları, çalışanların samimiyetlerini değerlendiriyorlar. Evlerine döndüklerinde de gizli müşteri olarak gittikleri yere dair online raporlar doldurup bu raporları şirkete ulaştırıyorlar.

Gizli müşteri olarak para kazanma noktasında son dönemde ajanslar öne çıkıyor. Ajanslara üye olarak gizli müşteri talebi oluşturabiliyorsunuz. Güvenilir bir ajans, kayıt isterken herhangi bir ücret talebinde bulunmaz. Fakat kayıt olmanız seçileceğiniz anlamına da gelmez. İnternet üzerinden biraz araştırma yaparak gizli müşterilerle alakalı eğitim ve bilgi veren ajanslara ulaşabilirsiniz. Fakat kayıt ücreti isteyenlerden uzak durun!

Gizli müşteri ne kadar para kazanabilir? Ücretler çeşitlilik gösterir. Ekseriyetle saati 10 TL gibi bir rakamdan başlar. Ödemeler farklı şekillerde yapılabilir. Mesela nakit, indirim, ürün, hizmet şeklinde ödeme yapanlar vardır. Saat başı ya da hizmet başı ücret hesabı yapılabilir. İtibarı iyi olan gizi müşteriler çok daha fazla kazanabilir. Mesela bir haftalık tatillerini bedavaya getirenler dahi olmaktadır.

Nasıl Gizli Müşteri Olabilirim?

Gizli müşteri ajanslarının veritabanlarına üye olmalısınız. Fakat çok fazla üye olacağı için dikkat çekmeniz gerekiyor. Bunun için her işinizde bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için mutlaka görevden sonra hizmet raporunuzu en iyi biçimde doldurmanız gerekiyor. Bilgilerinizin tam olmasına ve yanıtların sorulan sorulara uygun olmasına azami dikkat edin. Yazım yanlışı yapmayın ve dilbilgisi kurallarına uyun. Baştan savma raporların, gelecekteki işlerinizi engelleyeceğini unutmayın. Gizli müşteri sertifikası alın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments