nediyolar.com
Ana Sayfa TEKNOLOJİ Bosh İmzalı Teknoloji Motosiklet Dünyasında Bir İlk Sunuyor

Bosh İmzalı Teknoloji Motosiklet Dünyasında Bir İlk Sunuyor

Otomobil dünyasında olağanüstü gelişmeler yaşanırken motosiklet dünyası da geri kalmıyor. Bosh, motosiklet endüstrisinin geleceğiyle alakalı önemli bir güvenlik teknolojisine imza attı. Kullanıcılar için dünyada ilk niteliğinde bir sistemi pazara hazır hale getirdi. Araç bilgileri artık akıllı telefondaki uygulama içeriğiyle eşzamanlı olarak gösterilebilecek. Serbest şekilde programlanabilen bölünmüş ekran teknolojisi motosiklet kullanıcılarının deneyimine sunuluyor.

Bosh tarafından geliştirilen entegre bağlanabilir gösterge paneli, bu sayede motosikletler için 10.25 inç TFT ekran biçiminde kullanıma açılıyor. Yine buna ek olarak akıllı telefon entegrasyon çözümü MySPIN, bağlı bulunan telefonun içeriğini de motosiklet ekranına taşımayı başarıyor.

Motosiklet Kullanıcıları Teknolojiyi Sevdi

Bosh, yeni teknolojisi için 2600 motosiklet sürücüsü arasında bir anket de yaptı. Bu ankete göre her on sürücüden sekizi bu işlevi memnuniyetle kullanacağı sorunu ortaya çıktı. Markanın İki Tekerlekli ve Motor Sporları Biriminin Başkanı Geoff Liersch sürekle alakalı açıklamada bulunarak 1MySPIN ile beraber kullanılan gösterge panelimiz motosiklet sürücülerine daha fazla güvenlik sunuyor. Sadece güvenlik de değil, kolaylık da sağlayarak yeni bir sürüş deneyimi ortaya koyuyor. Bu, bizim açımızdan motosikletlerde bağlanabilirdik açısından bir sonraki adım, ifadelerini kullandı.

Motosiklet için geliştirilen yeni 10.25 inçlik TFT ekran, bu yıl BMW motosikletlerinde kullanıcılarla buluşuyor. Ekranın yeni boyutları sürücünün dikkatini dağıtmadan ilgili bütün bilgileri bir bakışta görmeyi sağlıyor. Kullanıcılar sadece ekranda görmek istedikleri içeriğe karar veriyorlar. Bunların da tümünü gidon ile kontrol edebiliyorlar. Mesela akıllı telefonun içeriği motosikletin ekran boyutuna göre bir şekilde ilgili bilgileri göstermek için MySPIN ile otomatik şekilde uyarlanabiliyor. Bölünmüş ekran, uyarı ve hız gibi temel bilgileri de göstermeyi sürdürüyor.

Hem Güvenlik Hem Konfor Sunuyor

Ankete göre motosiklet sürücülerinin yaklaşık yüzde 90’ı seyahat ya da seyahate hazırlık sırasında takip amacıyla akıllı telefonlarından yararlanıyorlar. Sürücülerin üçte biri sürüş esnasında dahi akıllı telefonlarını kullanıyorlar ve bu, bu yüzden kendilerini tehlikeye atıyorlar.

Bosh, akıllı telefonların içeriklerinin kullanımını daha konforlu ve daha güvenli hale getirmek için akıllı telefon entegrasyon çözümü olan MySPIN’i geliştirmiş bulunuyor.

MySPIN aslında 2018 yılından bu yana arazi araçlarında, kişisel deniz araçlarında ve diğer motor sporları segmentindeki BRP araçlarda kullanılıyor. İlk kez motosiklet segmentinde de kullanılacak. Ducati cephesi de bu yeni teknolojiyi kullanacak ilk isimler arasında yer alıyor. İtalyan üretici Bosh’un bölünmüş ekran alternatifi bulunmayan yeni 6.5 inç bağlanabilirlik ekranıyla birlikte hayranlarına tanıtılacak.

Sonuç olarak otomobillerde kıyasıya devam eden yarış, motosikletlerde de kendini gösteriyor. Bu konuda Bosh gibi dünya teknoloji devleri ciddi yatırımlar yapıyorlar. Motosiklet severler için önce can ve mal güvenliği için büyük bir adım olan akıllı telefon entegrasyon çözümü, konforu da en üst seviyeye çıkaracak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments