nediyolar.com
Ana Sayfa TEKNOLOJİ Vivo V20 2021 Geliyor. İşte Yeni Modelin Özellikleri

Vivo V20 2021 Geliyor. İşte Yeni Modelin Özellikleri

Akıllı telefon alanında her gün yenilikler yaşanmaya devam ediyor ve uzun süredir teknolojinin en hareketli alanı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Çin merkezli BBK Electronics’in alt kuruluşlarından bir tanesi olan Vivo bu alanda yeni bir telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayan marka, geçtiğimiz eylül ayında ülkemiz pazarına girmiş, ilk başta oldukça yüksek olan telefon fiyatları tepki çekmişti. Fakat kısa süre sonra indirimler yapılarak makul seviyelere gelmişti.

Ekim ayında Vivo V20 adlı akıllı telefonu ile piyasaya çıkan Çin merkezli teknoloji firması, projelerine devam ediyor. Yeni model Vivo V20 2021, Endonezyalı telekom şirketi Geekbench’in veri tabanında ortaya çıktı. Geekbench’te listelenmesiyle birlikte telefonun bazı özellikleri de gün yüzüne çıktı. Her ne kadar bütün detaylar belli olmasa da en azından bir fikir verdiğini söyleyebiliriz.

Vivo V20 2021 Özellikleri

Vivo V20 2021 adını taşıyan yeni model cihaz, ilk olarak Snapdragon 675 yonga seti taşıyor. RAM tarafından ise gücünü 8 GB bir RAM’den aldığını görüyoruz. Kutusundan çıktığı itibariyle üzerinde Android 11 işletim sisteminin yer alacağını görüyoruz. Bu da Android sürümünün en güncel versiyonu ile tüketicilerle buluşacağı manasına geliyor.

Telefonun performans tarafına baktığımızda Snapdragon 675 tarafından Adreno 612 GPU kullanıldığını ve CPU saat hızının 2,0 GHz’ye kadar çıkma başarısı gösterdiğini görüyoruz. Vivo V20 2021 modelinin tek çekirdekli testlerde 553 puan aldığını görüyoruz. Çift çekirdekli testlerde ise 1765 puan almış.

Performans açısından Vivo V20 2021 modelini selefi Vivo V20 ile karşılaştırdığımızda biraz daha geride kaldığını görebiliyoruz. Ekim ayında piyasaya çıkan Vivo V20 modeli de 8 GB RAM ile gelmişti ve Snapdragon 720G SoC kullanıyordu. Snapdragon 720G’de GPU olarak Adreno 618 kullanılıyordu. Bu da CPU saat hızının 2,3 GHz’ye kadar çıkmasını sağlıyordu.

Yine Vivo V20, 6.44 inçlik Full HD+ ekran ve 64 MP birincil sensöre sahipti. Üç kamerası bulunan telefon, 4000 mAh bataryaya sahipti. Geekbench çok çekirdekli testlerden de 1686 puan almayı başarmıştı.

Vivo Yatırımlarına Ara Vermeyeceğe Benziyor

Vivo V20 2021 temel özelliklerine baktığımızda her şeye rağmen Vivo V20 modeline göre küçük iyileştirmelere sahip olacağa benziyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde sürülmesi beklenen telefon hakkında henüz bilinenler bu kadar. Tasarım, kamera ve fiyat detayları konusunda henüz ayrıntılı bilgi bulunmuyor. Fakat Vivo’nun akıllı telefon alanında gelişme göstermeye hazır olduğunu ve bunu yaparken pek çok mark gibi alt, orta segment cihazlar yerine daha güçlü cihazlarla piyasaya girdiğini söyleyebiliriz. Bu da ilerleyen günlerde markayı daha fazla duyacağımız, daha fazla göreceğimiz manasına gelebilir. Özellikle ülkemizde üst segmentte çok az markanın rekabet ettiğini, yenileriyle zenginleşebileceğini düşünebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments