nediyolar.com
Ana Sayfa MODA Gardırobunuzda Yer Açmanın Yolları

Gardırobunuzda Yer Açmanın Yolları

Aradığınız her şeyi anında bulabileceğiniz, kapağını açıp baktığınızda derli toplu duran bir gardırop herkesin hoşuna gider. Fakat çoğu zaman bunun çok ötesinde gardırop manzaraları ile karşı karşıya kalırız. Eski eşyalar, yıllardır giymediğimiz kıyafetler, bedenimize uymayanlar, hatta orada olduklarını unuttuğumuz kıyafetlerimiz bir süre sonra gardırobumuzu korkunç bir hale getirir.

Oysa gardırobunuzu düzenleseniz ve işinize yaramayacakları ayıklasanız hem daha kullanışlı, ferah bir gardıroba sahip olabilirsiniz hem de kıyafetlerinizi belki ihtiyacı olan birisine vererek bir işe yaramasını sağlayabilirsiniz. Bunun için gardırop detoksu adı verilen uygulamaya size kıyafetlerinizin bir kısmından kurtulmanız için yardımcı olacaktır. Bu sayede ne giysem derdinden de kurtulursunuz. Çünkü ne giysem, aslında karşınızda çok kıyafet olmasından kaynaklanır. Fakat dönüp dolaşıp giydikleriniz belli dönemlerde aynı şeyler olur.

Adım Adım Gardırobunuzda Yer Açmanın Yolları

İşte size adım adım gardırobunuzda yer açmanın yolları:

  • İlk olarak gardırobunuzu tamamen boşaltın. Kenarda köşede kalmış bütün çekmeceler dahil.
  • Yığılmış eşyalarınızı şimdi ürün çeşidine göre ayırın. Etekler, pantolonlar, tişörtler, gömlekler, taytlar vs. her şeyi rahatça görebileceğiniz şekilde önünüze dizin.
  • Kıyafetleriniz arasından çok fazla kullanılmış ve yıpranmış olanları ayırarak işe başlayın. Çok yıprandıkları için ikinci el sayfalarında, internette satılamayacak veya başkalarına verilemeyecek olanlarla vedalaşın.
  • Lekeli olup, delik olup bir şekilde değerlendiririm diyerek ayırdıklarınızı kesinlikle evinizden artık çıkarın. Onlarla vakit kaybetmeden vedalaşın.
  • Kalanları ürün gruplarına ve renklerine göre dizin. Bir düzen oluşturun. Bu sayede ağırlıklı olarak hangi parçaların elinizde olduğu ve sıklıkla alışverişlerinizde ne hata yaptığınızı da görmüş olursunuz.
  • Şimdi kalıbı artık bedeninize uymayanları, kombinlemekte zorlandıklarınızı ya da tarzınızı değiştirdiğiniz için sizi artık rahatsız edenleri ayırın. Bunlar başka birisinin dolabında başköşede durabileceği için verebilirsiniz.
  • Kalanlar içinde uzun süredir giymediğiniz, bir gün mutlaka giyerim dediğiniz halde yıllardır dolabınızda duranları eleyin. Çünkü zaten uzun zamandır elinizi dahi sürmüyorsunuz. Bundan sonra da öyle olacaktır.
  • Şunu da aklınızda tutun. Eğer sık kilo alıp veren biri iseniz bedeni uymuyor diye kıyafetlerinizi elemeyin. Mesela klasik bir siyah elbise, blazer ceket mutlaka dolabınızda olsun. Bunların bedeni büyük ya da küçük de olsa yeniden ideal kilonuza geldiğinizde kurtarıcınız olurlar.
  • Eleme yapılması gereken noktalardan birisi de iç çamaşırlarıdır. Lastiği yıpranmış, bedeninizi sıkan, ağ kısmı aşınmış, yıkanmaktan rengi atmış olanları mutlaka eleyin. Her ne kadar iç çamaşırı elemeyi çoğu kişi sevmese ve kullanılamaz olana kadar giyse de çeşitli sağlık sorunları oluşturabilir. Bu yüzden atlet, külot, sütyen parçalarınızı da elde geçirin.

Ortaya Ferah Bir Gardırop Çıkacak

Artık geri kalan kıyafetlerinizi türüne göre yeniden gardırobunuza yerleştirebilirsiniz. Çok daha ferah bir gardırop ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Yeni alışverişlerinizde de nelere ihtiyacınız olduğunu bu sayede görebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments