nediyolar.com
Ana Sayfa SAĞLIK Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının içerisinde demir, bakır, magnezyum, kurşun, çinko gibi ağır metaller bulunur. Bunlar serbest radikallerle etkileşime girerek cildin kolajen dokusunun zayıflamasına neden olur. Gözeneklerde tıkanma ve siyah nokta oluşumu gibi sonuçlar ortaya çıkar.

Diğer taraftan yüzünüzü düzenli olarak maden suyu ile yıkadığınızda çok daha canlı, çok daha genç bir cilde sahip olursunuz. Kırışıklıklara karşı da koruma sağlarsınız.

Taze bir cilt için nem aşısı, kök hücre ve mezoterapi uygulamalarını yaptırabilirsiniz. Evinizde maden suyu ile kolayca hazırlayabileceğiniz yöntemlerle de cildinize destek olabilirsiniz. Maden suyunun silisyum açısından son derece zengin olması cilde birçok açıdan faydalı olmasını sağlamaktadır.

Maden Suyunun Ciltte Kullanımı

Silisyum, vücudun sağlıklı gelişmesi ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan yirmi beş element arasında üçüncü sırada bulunur. Vitamin ve minerallerin vücut tarafından etkili şekilde emilmesine ve sindirilmesine destek olur. Cilt üzerinde faydaları çok fazladır. Bu mineral, kolajen ve elastin liflerini güçlendirerek dokuların elastikiyetini arttırır. Bu sayede cildi sıkılaştırarak kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur. Maden suyunda bolca silisyum bulunması, cilt bakımında maden suyunun etkili sonuçlar vermesini sağlar.

Evinizde maden suyu ile kolayca uygulama yapabilir, bu sayede daha taze ve canlanmış bir cilde sahip olabileceğiniz gibi kırışıklıkları karşı da koruma sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Maden suyunu buz kalıbında dondurun. Bu kalıpla sabahları cildinizi temizleyin. Kısa sürede canlılığı fark edeceksiniz.
  • Hassas kılcal damarlara sahipseniz buz kalıbını yüzünüzde gezdirirken dikkatli olun.
  • Pamuğa sürerek uygulayabilir, bu sayede temizleyici olarak faydalanabilirsiniz.
  • Sprey olarak da maden suyundan istifade edebilir, cildinizde ferahlatıcı bir etki oluşturmasını sağlayabilirsiniz.

Ciltte maden suyu kullanırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında maden suyu yerine soda kullanılmaması gelir. Maden suyu ile soda farklıdır. Soda mineral içermezken maden suyu, mineral bakımından oldukça zengindir. Maden suyunda karbondioksit gazı doğal şekilde bulunduran sodaya sonradan ilave edilir. Bu yüzden ayrıma dikkat etmelisiniz. Maden suyu alırken içerisinde amonyak ve nitrit olmamasına dikkat etmelisiniz.

Maden Suyunun Cilde Faydaları

Maden suyunun cilde etkileri oldukça fazladır. Öncelikle cildinizin gerek duyduğu su ve mineral ihtiyacını karşılar. Cildin gergin, canlı ve pürüzsüz bir görünümde olmasını sağlar. Vücudunuzu ve cildinizi toksinlerden arındırarak rahatlatıcı bir etki sunar. İçerisindeki silisyum sayesinde cildinizi güçlendirir, gözenekleri sıkılaştırır. Yağ yakıcı etkiye sahiptir ve aynı zamanda temizleyicidir. Cildi kirlerden arındırır. Yüz kenarlarında gülmekten kaynaklı mimik çizgilerinin giderilmesine destek olur.

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki herkesin anatomisi, fizyonomisi ve yaşam kalitesi farklıdır. Bu yüzden sonuçlar değişebileceği gibi herkes için maden suyu püresi uygun olmaya da bilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Maden Suyu ile Uygulayabileceğiniz Eşsiz Bir Güzellik Reçetesi

Su, insan sağlığı ve estetiği için hayati öneme sahip olsa da her su aynı faydayı sağlayamaz. Musluk sularının...

2021 Yılı Trafik Cezaları Ne Kadar Oldu?

2021 yılına pek çok alana zamlarla girildi. Bundan nasibini trafik cezaları da aldı. İnternet aramalarında da hemen 2021...

Aksiyon Tutkunları İçin En Çok İzlenen Yarış Filmleri

Aksiyon ve heyecanın had safhada olduğu yarış filmler her zaman film sektörünün odak noktalarından birisi olmuştur. Çünkü izleyici...

Samsung Galaxy S21 Ultra Özellikleri ve Fiyatı

Güney Koreli teknoloji devi Samsun dünyanın en büyük beş şirketinden birisi ve teknolojinin her alanında olan marka, özellikle...

Recent Comments